Balaton Sound otevřel letní festivalovou sezonu

Redakce Novinky

Čtyři dny naplněné sluncem a hudbou připravil pro své návštěvníky letošní ročník Balaton Sound festivalu. U jezera Balaton se sešlo přes 180 DJů a hudebníků, v jejichž čele stáli světové hvězdy Martin Garrix, Dimitri Vegas & Like Mike, Marshmello, Richie Hawtin nebo Paul Kalkbrenner a mnoho dalších!

BALATON SOUND

29.června – 2. července 2022

Zámardi, Balaton, Maďarsko

www.balatonsound.com/cz/

Vystoupili:

středa 29. června

Becky Hill, Martin Garrix, Lost Frequencies

čtvrtek 30. června

Alok, Jonas Blue, Dimitri Vegas & Like Mike

pátek 1. července

Imanbek, Timmy Trumpet and Marshmello

sobota 2. července

Topic, Robin Schulz, Alesso

      Den 1 | středa 29. června

Úvodní den festivalu patřil nejzajímavějším hlasům současné taneční hudby. Britská senzace Becky Hill se svými chytlavými hity v kombinaci s drum&bassovým doprovodem zahájila festival na vysoké úrovni. Lost Frenquencies představil silný set, v němž neopomněl své  největší hity Where Are You Now a Are You With Me. Program hlavní stage pak uzavřel holandský DJ a producent Martin Garrix, který ohromil dav fanoušků velkolepou a podmanivou audiovizální show.

      Den 2 | čtvrtek 30. června

Dimitri Vegas & Like Mike zahráli nakažlivý a výborně vygradovaný koncert, kterým roztančili několika tisícový dav a připravili je na další noční vystoupení. Zastřešená Dreher Arena naservírovala intenzivní sety DJs What so Not nebo Malaa a energií napumpovaný koncert britské dubstepové kapely Modestep. Ať už jste zachytili západ nebo východ slunce, festival obklopoval všechny návštěvníky po celou dobu skvělou hudbou a dobrou energií.

      Den 3 | pátek 1. července

Sobotní line-up uchvátil australský party DJ Timmy Trumpet, který roztančil snad celý festivalový dav a připravil je na další výborná vystoupení. První z nich byl Marshmello, jenž  zahrál své hity HappierNumb nebo Friends. Ani vítr, který přišel v nočních hodinách pak nemohl zastavit vystoupení Meduzy. Jeho velmi očekávaný set v pozdních večerních hodinách roztančil celou Elrow at Coca-Cola Stage. Ženské DJ duo Nervo se zase postaralo o nejlepší set stage Radia 1.

      Den 4 | sobota 2. července

Poslední den festivalu otevřel na hlavním pódiu DJ Robin Schulz svými sluncem protkanými hymnami včetně největšího hitu Waves. Když se pak slunce začalo schovávat za obzor jezera padesáti tisícový dav přivítal na hlavní stage posledního headlinera festivalu, švédského house DJe, Alessa. Německý král trance a techna Paul Van Dyk v Dreher Areně odehrál jeden z nejlepších setů festivalu a pak přenechal místo americké techno legendě Richiemu Hawtinovi, který k balatonské pláži přivezl chicagskou druhou vlnu techna. S blížícím se východem slunce se posledního festivalového setu ujala rumunská techno DJka Nusha a doprovodila festival ke svému závěru.

Atmosféru festivalu po celou dobu dotvářely čisté pláže s jemným pískem, které si mohl vychutnat každý návštěvník. Pobyt v areálu pak ozvláštňovaly pouliční divadelní soubory z celé Evropy svými představeními. Areálem se procházela Srbská Mirror Crew, skupina pouličních žonglérů a akrobatů oblečená v zrcadlových kostýmech nebo italský Bubble on Circus.

Exkluzivní zážitky nabídly tři unikátní VIP zóny – Las Vegas Casino, které nabízelo skvělý výhled na hlavní stage, restaurace, bary, stoly s ruletou a jedinečné noční party. The VIP nabízelo klidnou atmosféru u vod Balatonu s baldachýny, lehátky, obrovským venkovním bazénem, koktejlovým barem a plážovými párty s místními DJs. V neposlední řadě festival nabídl Safari Lodge, která byla umístěna mezi Viper presents B stage a Elrow at Coca-Cola Stage. Z ní si mohli návštěvníci užít skvělé výhledy na obě pódia, exkluzivní bary a výzdobu plnou exotických rostlin.

Festival goers had the chance to discover the immersive universe of Elrow! There was no more creative and dramatic aesthetic than their seaworld experience. Beyond the impressive house and techno with acts such as Jamie Jones and Fisher, the crowd was invested by their magical surroundings and transfixed by their midnight confetti cannons, exploding glitter across the venue with enough to last a lifetime. The stage didn’t disappoint to be one of the biggest highlights of the four days – larger than life puppets, and nautical themed stilt walkers were a must-see.

Jedinečný zážitek pro návštěvníky připravili scénografové z Elrow. Na festivalu nebylo více kreativně uchopené místo. Stage byla zahalena do podmořské tematiky a společně se skvělými house a techno sety Jamieho Jonese nebo Fishera, vytvořila unikátní prostor, který bylo těžké opouštět. Doplněna konfetami, třpytkami a loutkami v nadživotní velikosti byla jedním z nejúchvatnějších míst na festivalu.

Pro více informací navštivte www.balatonsound.com/cz/.