Jak žijí? – Armin van Buuren

Javor Special

Armin van Buuren, legenda scény elektronické hudby, majitel studia a nahrávací společnosti ARMADA, ale taky manžel a otec. To je jen nástin ze života hvězdy několika generací fanoušků taneční hudby. Pojďme se podívat na jeho pestrý život.

Mládí a začátky

Armin van Buuren, celým rodným jménem Armin Jozef Jacobus Daniël van Buuren, se narodil 25. prosince 1976 v nizozemském Leidenu, vyrůstal však v nedalekém Koudekerku. V Leidenu ovšem vystudoval gymnázium a později zde studoval právnickou fakultu na univerzitě. V místním klubu Nexus také začal svoji bohatou kariéru. Hrál hlavně o víkendu a to někdy šesti až desetihodinové sety. v roce 1999 přerušuje studium práv a vydává se do Anglie a USA.

Hudební kariéra

V roce 1997 vydal Armin svůj první hit ,,Blue fear“, který následovala skladba ,,Communication“, což vystřelilo Armina až na Ibizu a do klubu Ministry of sound v Londýně. Pod labelem tohoto klubu vydává i skladbu ,,Touch me“. Zakládá také svůj label Armind, pod nímž vydává skladbu ,,One“. Následují remixy na skladby Gouryella a Walhalla od kolegy Ferryho Corstena (projekt Gouryella).

To vystřelilo Armina mezi špičku Trance scény a Armin začíná vydávat jeden úspěšný track za druhým. Vypisovat všechny jeho skladby a remixy snad ani není třeba, neboť každý z nás zná minimálně jeden Arminův track.

Úspěchy

Hned v roce 2003 se Armin v anketě Top Mag 100 umístil na třetím místě, které si držel až do roku 2006, kdy skončil druhý. Poté následovala série čtyř prvních míst a vystřídal ho až v roce 2011 David Guetta. V roce 2012 se Armin ještě jednou vrátil na vrchol, ale to prozatím naposledy. Od té doby se Armin drží v top 5. V kategorii best Trance DJ je však Armin zatím neporažen. Ocenění získal také za skladby ,,Another you“ či ,,This is what it feels like“, která byla dokonce nominována na cenu Grammy. Několik ocenění dostala také jeho radio show A state of Trance, a mixy z této show nebo jeho label ARMADA.

Rodina a zázemí

V roce 2009 se Armin oženil s manželkou Erikou van Thiel v nizozemském Wassenaaru. S manželko mají dvě děti a dceru Fennu van Buuren a syna Remy van Buurena. Jelikož si Armin a jeho rodina chrání svoje soukromí, ví se o nich opravdu málo věcí. Jednou z těchto věcí je jejich dům, který se nachází v Arminově rodném Leidenu.

Majetek

Arminův majetek je v současnosti odhadován na 60 milionů dolarů, přičemž se jedná o čistě finanční majetek. Celkový majetek je pak podle různých zdrojů určován mezi 100-120 miliony dolarů. K tomu Armin vlastní sídlo v Leidenu, kde bydlí se svoji rodinou a také několik dalších domů po celém světě. Co se týče aut, oblibu našel Armin u značky Jaguar. Vlastní sportovní Jaguary F-Type, XE a SUV F-pace. K cestování využívá obvykle bussiness třídu linkových letů, ovšem když to jinak nejde používá soukromé letadlo Cesna 560XL. V minulosti létal také modelem Fokker F50.

Zajímavosti

Určitě největší zajímavostí je, že byl Armin v roce 2011 vyznamenán 4. stupněm Oranžsko – nasavského řádu, jenž mu udělil holandský král. Armin dostal toto vyznamenání za jeho službu hudbě.

Ročně odehraje Armin cirka 60 show, každý týden vydá svoji ASOT show a za rok vydá průměrně 5 tracků.

Kromě vystpování pod jménem Armin van Buuren, vystupuje nebo skládá také pod několika alias, jako třeba Gaia, Darkstar nebo Major League.

Společně s národním orchestrem odehrál na svátek králova dne speciální set, právě pro holandského krále Willema- Alexandra, s nímž jsou údajně i přáteli.

Dosud nejúspěšnější skladbou je ,,This is what it feels like“.