My Production: „Jsme parta kluků, kteří se postarají o vaši akci od začátku do konce“

Bocianjr Rozhovory

My Production je produkční a bookingová agentura, která vám zajistí váš večer od A až do Z, ať už jde o hudební složku, moderování či technické zajištění akce, ale produkce, dramaturgie, grafika či správa sociálních sítí jim také není cizí. Všichni členové této agentury mají dlouholeté zkušenosti a věřím, že vstřícnost, zodpovědnost, píle a talent nikomu z nich nechybí.

Pojďme se společně podívat, jak tito pánové zvládají svoji, řekl bych poměrně dost náročnou práci, a jak to hlavně vidí oni ze svého pohledu. Přizval jsem si k rozhovoru Ondru Kozáka aka Styxe, kterému za rozhovor děkuji, protože je to kvalitní prácička a toho si cením!

Ahoj Ondro, jsem rád, že sis na mě opět udělal čas, nebudeme otálet a jdeme na to!

Ahoj, moc děkuji za tvůj zájem a pojďme na to. 

Poměrně nedávno jsme spolu dělali rozhovor o tobě a agentuře Tvůj Dj, teď se zaměříme na nově založenou agenturu, kterou jsi pojmenoval My Production. Proč? 

Jak jsem říkal v minulém rozhovoru, agenturu Tvůj Dj jsem před dlouhými roky spoluzakládal, postupem času jsme se vypracovali, přibírali nové členy, řada z nás opustila klasická zaměstnání a všechno jelo jako na drátkách. V poslední době se mi však stávalo, že někteří klienti chtěli spolupracovat se mnou, ale nechtěli být – z různých důvodů – spojováni se značkou Tvůj Dj. Jedním z důvodů byl název, který mě dosti omezoval, každý v tom viděl pouze djskou agenturu, ale ne to, že dělám i produkci nebo technické zajištění akcí a festivalů. Navíc jsem uvnitř cítil, že chci něco víc. Od doby minulého rozhovoru se stalo pár dalších věcí, které mě utvrdily v tom, že se chci zdokonalit a vyrůst, že potřebuju změnu. A tak vznikla myšlenka na novou agenturu, která bude sesterská nebo dceřiná, ale bude vystupovat jako samostatný brand.  Když jsem se o tom začal bavit s některými kolegy, vypadlo z nich, že z různých důvodů přemýšlí – stejně jako já – o osamostatnění a odchodu, takže jsme se nakonec rozhodli pro plnohodnotnou produkční a bookingovou agenturu a přátelský rozchod s Tvůj Dj. V tu chvíli se ve mně pralo mnoho věcí, přeci jen to bylo mé dítě, které jsem s kolegou vybudoval. Bylo těžké s tím přijít mezi ostatní kluky, ale část týmu mě podpořila, věřila mi a já se tak měl o co opřít. Změna je život a já věřím, že tato byla ku prospěchu obou agentur.

Jak bys vaši novou agenturu popsal pár větami?

Jsme parta kluků, kteří se postarají o vaši akci od začátku do konce. Nejčastěji se staráme o hudební složku, ale velmi dobře zvládáme i mluvené slovo, technické zajištění, produkci a spousty dalších věcí, kterými pomůžeme ke zdaru vašeho večírku, oslavy nebo svatby. Pro kluby zajišťujeme kompletní dramaturgii, booking, grafiku i správu sociálních sítí. Je toho opravdu hodně, co zvládneme.

Líbí se mi, že My Production zahraje v podstatě na jakékoliv události – večírku, klubovce, svatbě, oslavě a mohl bych pokračovat dále, ale není to pro vás náročné neustále hrát tyto – většinou celovečerní – akce?

Co si budeme povídat, tato práce je časově náročná a vyčerpávající. Mnohdy jedeme za akcí přes celou republiku a po víkendu se z toho 3 dny dostáváme. Určitě ale sám dobře znáš pocit, kdy vystoupíš na stage úplně vyšťavený a publikum tě nabije adrenalinem, na jehož vlně jedeš ještě pár hodin potom. 

Spousta lidí si myslí, že pouštíme jen písničky, ale je tam mnoho věcí okolo. Každé hraní vyžaduje přípravu, musíš nakoupit hudbu, dbát na funkčnost a kvalitu techniky a neustále se zdokonalovat v mixu nebo moderaci. Tím, že to děláme na full time, je to možná pro nás už rutina. Ale nedokážu si představit, že přijedu na svatbu a něco nefunguje, že nemám připravené songy na obřad nebo nedej bože přijedu pozdě. Kluby jsou na toto jednodušší, ale zase složitější na skladbu hudby. Dá se říct, že na svatbu jdete s vědomím toho, že se bude hrát převážně retro hudba, ale v klubu je to jiné. Udržet ten dav mnoha chutí je někdy opravdu obtížné a občasná agrese návštěvníků ti dokáže zkazit náladu, což nikdo z návštěvníků nesmí poznat.

Podle čeho si rozdělujete akce a jak vypadá váš interní management?

Jako otec zakladatel jsem přirozeným vůdcem já, ale každý z nás má nějakou neformální funkci. Xavier J je zdatný v technických věcech, LeeMac má cit pro grafiku a web, Honza Packan má obří hudební přehled, takže mu říkáme packapedie, náš češtinácek Mig se dlouhodobě zabývá copywritingem a sociálními sítěmi – a takhle bych mohl pokračovat. Dokonce jsme si rozdělili zkratky jako CEO, CMO, CTOVětšina našich telefonátů začíná větami „Čau šéfe!“ – „Nazdar řediteli!“ (smích)

Kolik je v My Production momentálně členů a plánujete zvýšit do budoucna počty nebo je pro vás důležitější komornější – řekl bych i rodinná – parta?

V tuto chvíli máme v týmu 14 djů (Michael C, LeeMac, Giacomo, Rudeboy, Honza Packan, Xavier J, Vojta Baranec, Mig, Marvo, Tommy, FreeZer, Michal Knejp, Karel Beneš a já), saxofonistu Johnyho Saxe a hudební skupinu Stream. V tuto chvíli to bereme jako konečný stav, máme i pár externích djs a určitě se nebudeme bránit přirozenému vývoji – může se stát, že někdo odejde, můžeme nabrat kolegu, s kterým budeme často a rádi spolupracovat. Chodí mi hodně nabídek od začínajících djů i starších mazáků. Ale náš tým jsem vybíral pečlivě, každý je určitým dílkem v té skládačce.

Řekněme, že jsem váš zákazník a objednám si vás například na svůj narozeninový večírek, co od vás všechno mohu očekávat?

Začneme tím, že se s klientem sejdeme osobně a probereme celý harmonogram akce, nastavíme hudební mantinely, dohodneme se na moderaci a navrhneme umístění techniky. Pokud osobní setkání z jakéhokoliv důvodu není možné, vše řešíme po telefonu nebo e-mailu. Často přispějeme i svými postřehy a zkušenostmi z podobných akcí, aby se neopakovaly některé chyby, které si klient při plánování neuvědomí. Akci naceníme, pokud se klientovi nabídka libí, plácneme si :-).

Každý z vás má techniku svoji nebo máte nějaký společný “sklad”, kde si každý vezme to, co na danou akci potřebuje a zase vrátí? Co když nastane situace, kdy se vám sejde vícero akcí v jeden termín?

Základní technické vybavení máme všichni. Honza Volejka a já máme asi největší arzenál, který lze spojit, což nám umožňuje ozvučit i větší akce. Když kdokoliv z kolegů potřebuje něco, co nemá, půjčujeme si to mezi sebou. Jeden má to, druhý tamto, a když něco chybí, koupíme to nebo si to půjčíme od kluků z lokálních rentálek. Na opravdu velké akce za námi stojí velmi kvalitní ground support, za což musím poděkovat zejména klukům z Koncertservis.cz. S nimi spolupracuji několik let a jsem maximálně spokojen. 

Je pro tebe náročné být v čele takové agentury? Naplňuje tě tvá práce a baví tě to?

Občas je to náročné, zvlášť v sezónních vrcholech, kdy jedeme z akce na akci, ale kluci z týmu mi to vracejí energií, kterou do našeho projektu vložili a vkládají. Doufám, že se na téhle vlně povezeme ještě dlouho. Dost mi pomáhají a jsem rád, že občas přejdou mé menší chyby.

Jaké máte cíle do budoucna a můžeme od vás v roce 2020 očekávat nějaké novinky?

Hlavním cílem je dělat naši práci tak, aby bavila nás, klienty a návštěvníky akcí. Novinek máme připravených spoustu, ale když dovolíš, tak je budeme odtajňovat postupně během roku 2020, protože konkurence nikdy nespí. I když jednu vlastně prozradit mohu – usilovně pracujeme na webu, který nám zatím chybí. Relativně klidné období začátku roku nám snad umožní stránky dokončit.

Stal se vám už za dobu existence My Production nějaký průšvih nebo naopak něco vtipného?

Klepu na všechno, co tady kolem sebe mám, ale zatím všechno probíhá bez zádrhelů. Podle mě to je tím, že se na to soustředíme, jak je všechno nové, dáváme si hodně záležet a zároveň chceme předejít všem chybám. Jestli jsem před chvílí doufal, že nám dlouho vydrží energie, tak ještě víc doufám, že nám vydrží tahle zodpovědnost.   

Vtipných historek už máme hodně, ale málo jich je publikovatelných. Třeba Vojta nedávno v autě natočil padající bolid – původně si myslel, že je to UFO – a během jednoho dne ho to dostalo do všech hlavních zpráv. Já zase jel na firemní večírek pro farmaceutickou společnost, na kterém mi dali plyn SF6 během moderace a s ledovým výrazem v obličeji řekli, ať mluvím dál. Pokud znáte balónek s heliem, které způsobuje vyšší hlas, zde je tomu přesně naopak – hlas máte mnohem hlubší a pomalejší.

Co byste vzkázali svým potencionálním zákazníkům?

Těšíme se na spolupráci s vámi a slibujeme, že každému z vás odevzdáme maximum! 

Kde najdete kluky z My Production?
FB: https://www.facebook.com/MyProduction.cz/
IG: https://www.instagram.com/myproduction.cz/