Od roku 2020 se nepodíváme na žádný open air festival, Evropská unie je totiž zakázala

Redakce Novinky

Vztek, pláč, ale i smích vyvolává mezi lidmi rozhodnutí víkendového zasedání Evropského parlamentu, který v noci ze soboty na neděli v mimořádně dlouhém jednání rozhodl o tom, že v roce 2020 vymizí po celé Evropě tak oblíbené open air festivaly.

Evropská unie v tiskové konferenci sdělila, že se k tomuto kroku odhodlala poté, co jim byla doručena studie o vlivu festivalů na životní prostředí. Především se pak jedná o mimořádně velké množství komunálního odpadu a obrovskou zátěž pro elektrickou síť. Jedním z faktorů byl i hlas lidu, který si již několik let stěžuje na hluk a výtržnické chování v okolí místa konání. Toto oznámení vyvolalo mnoho nepokojů a to hlavně v Nizozemí a Německu, kde jsou festivaly více, než doma. V Amsterdamu se dokonce skupinka studentů vydala do ulic protestovat proti tomuto rozhodnutí.

Edit:
Jedná se samozřejmě o aprílový žertík. Doufáme, že jsme vám nezpůsobili srdeční zástavu a věříme, že jsme tímto vtípkem alespoň někomu z vás trochu zpříjemnili den. Přejeme hezký start do nového týdne a teď již zpět k pravidelným a samozřejmě pravdivým článkům.