Stříbrní Bratři míří do Anglie

Redakce Novinky

Silver je čerstvou novinkou z produkce kapely Bratři. První singl po loňském debutovém albu Two Minds vyšel 1.4.2022 a představuje melodičtější techno dvojčat Jirky a Ondry Veselých. Bratři tak zahajují intenzivní jaro, které kromě dalších singlů nabídne i řadu koncertů a vyvrcholí květnovým hraním ve Velké Británi a Litvě.

Taneční melodický track Silver se Bratrům osvědčil již na koncertech. To byl i impuls představit tuto skladbu jako první z těch nově nahraných, jak přiznává Ondřej Veselý: „Když jsme ho před časem zařadili do koncertního playlistu, mělo to okamžitou odezvu. Proto jsme se teď snažili skloubit naši elektroniku a energii z live hraní, aby to nebyla nuda.“ Zároveň Bratři představují nový zvuk – výrazně čistší a melodičtější oproti například podzimnímu albu Two Minds. „Hodně jsme si dávali záležet na groovu, aby to hezky šlapalo a bavilo nás to. Je to první jarní track ze série singlů, které teď chystáme vydat,“ říká Jirka Veselý.

Bratři plánují tento rok hodně koncertovat. V pátek 1.4., kdy Silver vychází, zavítá kapela do ostravského Docku. Dále pak 6.4. je čeká velký koncert na brněnské Flédě. Všude můžou posluchači slyšet nový liveset obohacený o nový singl a další ještě nevydané tracky. Bratři v rámci jarních koncertů zamíří i do britského Brightonu, kde na legendárním festivalu The Great Escape odehrají dva koncerty. Následující víkend je pak čeká další zahraniční destinace a to festival EuropaVox v litevském Vilniusu.