Tiesto se na letní sezonu připravuje pečlivě a vydává nové album s názvem Together

Javor Novinky

50 let, to je věk nestárnoucího holandského DJe, jehož pod uměleckým jménem Tiesto zná skoro celý svět. Dřívější král Trancové hudby, několikanásobný vítěz ankety DJ TOP Mag 100 nebo první DJ, který hrál na Olympijských hrách. To všechno jsou trofeje ve skřínce této nestárnoucí legendy. Většina dnešních DJů je o více jak polovinu let mladší, ale i přesto se Tiesto nevzdává a nehází flintu do žita. Ba naopak, před začátkem letních měsíců vydává nové album s osmi novými skladbami. Na kterých se podílel s mnoha známými umělci. Pojďme si je krátce představit.

1.Tiësto & Dzeko – Halfway There feat. Lena Leon

První skladba na albu nese název Halfway there a jedná se o opravdu povedený track, na kterém Tiesto spolupracoval s Dzekem. K nim se připojila zpěvačka Lena Leon, která se postarala o výborně nazpívané vokály. Tato skladba má velice příjemnou melodii podtrženou výbornou basovou linkou a dohromady s již zmíněnými vokály jde o záležitost opravdu delikátní. Tuto skladbu určitě uslyšíme znít z těch největších podií letních festivalů.

2. Tiësto & Mesto – Can’t Get Enough

K druhému tracku si Tiesto přizval mladého producenta Mesta, se kterým již spolupracoval na hitu Coming home. Nyní se tito dva rozhodli o trošku zvednout laťku a to se jim, myslím, povedlo. Track má slabé náznaky exotiky a to ho dělá velice příjemným na poslech.

3. Tiësto & SWACQ – Party Time

Třetí skladba je tím pravým ořechových pro znalce tvrdší muziky, ale zároveň si uchovává jemnější nádech pro křehčí povahy. Zajímavé tóny střídají výrazné basy a troufnu si říci, že se jedná o lehčí Trap. Tento track se určitě nestane trezorovou záležitostí a stane se spíše oblíbeným pro spousty tanečních skupin.

4.Tiësto & SikdopeMy Whistle

Jsme v půlce alba a kvalita neklesá. Na čtvrté skladbě se podílel Sikdope, a tak je jasné, že nepůjde o dechovku. V tracku My Whistle jde o vysoce kvalitní melodii, která roztančí snad i hluchého. Track je velice povedený a určitě se stane oblíbeným.

5. Tiësto & Stoltenhoff- Lose Control

Jako když vystřelíte z kanónu, asi tak zní pátý track na desce. Tento track má vysoce pronikavý sound a vsadím se, že BPM má větší než bušící srdce nic neumějícího maturanta pět minut před koncem zkoušky. K tomu si představte, že si tento track omylem pustíte za volantem vašeho vozu na dálnici a než se vzpamatujete, jste v cíli. Skladba se určitě stane oblíbenou záležitostí šílenců jako jsou DJ SNAKE nebo Jauz.

6. Tiësto & 7 Skies – Trouble feat. Micky Blue

Potom, co jste dorazili do cíle a zaplatili všechny pokuty, u šestého tracku trochu zpomalíme a vrátíme se myšlenkami pár let dozadu. Přesně tak totiž zní skladba, ke které vokály nazpíval Micky Blue. Tiesto si asi chtěl zavzpomínat a skladbu vytvořil přesně tak, jak před několika lety hrál.

7. Tiësto & John Christian – Can You Feel It

Sedmička je symbolické číslo a Tiesto jako sedmou skladbu umístil na svoje album opravdový bonbonek. Tato krásně čistá melodie s výraznými syntetickými prvky úplně vybízí k tanci. Tento krásný Big room, který nám společně s kamarádem Johnem Christianem Tiesto připravil, bude zaručeně toto léto velmi hraný.

8. Tiësto & Aazar- Diamonds feat. Micky Blue

To nejlepší na konec? Za mě tedy opravdu ne! Tiesto v posledním tracku zkouší něco, co by od něj asi nikdo nečekal. Přichází s Trapem a ne, že by se mu nepovedl, ale je to prostě styl, který mi k této trancové legendě nejde. O skladbě vám tedy pro můj odpor asi více neřeknu, musíte si obrázek udělat sami.

Album jako takové mi přijde zajímavé a hodnotím ho jako povedené. Stále však doufám, že se ještě někdy Tiesto vrátí ke kořenům a složí pro nás aspoň jeden trancový kousek.