Pod lupou : Electric Love Festival 2019

Javor Novinky

Ve dnech od 3. do 6. července se v rakouském Salzburgringu konal již 7. ročník známého festivalu Electric Love. Ten se více než povedl a my vám s odstupem času ohodnotíme celý festival.

1.Stage

Mainstage

Když přijedete na festival, první co vás nadchne je vždy stage a je jedno, kdo na ní zrovna hraje. Electric love je znám svojí originalitou v tomto směru a i letošní mainstage byla opravdu nápaditá a svojí funkčností předčila i stage mnohem větších festivalů. Podle informací organizátorů obsahovala mainstage 750 světelných zařízení a plocha LED obrazovek tvořila 650 metrů čtverečních. Celá plocha před mainstage je vyasfaltovaná a tudíž vaše boty zůstanou čisté i při nepřízni počasí. Na levé straně při pohledu na stage se nachází VIP silver. O zhruba 100 metrů dále na té stejné straně se nachází VIP Bronze a po celé pravé straně VIP Gold. VIP platinum je pak asi 500 metrů vzdáleno, ale s přímým výhledem na stage a několika patry.

Club circus

Obrovský hangár, který na samém konci skýtal působivou stage ve tvaru cirkusového šapitó. Tato stage hostila warm up party a celý její půvab byl v jejím zastřešení. VIP zde bylo jednotné a to na pravé straně hangáru.

© Geoffrey Hubbel

Q- Dance

Nádherná stage ve tvaru Berana, kterého již můžete znát z jiných akcí pod hlavičkou Q-dance.

(c) Sebastian Gruben

Tato stage se nacházela v takovém, řekl bych, soukromém areálu, kde bylo vše potřebné.

Heineken starclub stage

Menší kruhovitá zastřešená stage.

(c) Fabian Leitner

Honeycomb Techno stage

Zbrusu nová stage, která si odbyla svojí premiéru na výbornou.

(c) Rita Barros Seixas

Shutdown uptempo stage

Další premiérová stage, na které se představily ty největší hvězdy hudby nad 200 BPM

2.Lineup

Lineup letošního ročníku nebyl tím nejlepším, co se dá postavit, avšak originální projekty a ojedinělé show, jsou tím, co celý lineup pozvedává.  Velmi dobrým číslem se prezentoval DIPLO, který v Evropě tolik nevystupuje, nebo projekt Tchami x Malaa, který se prezentuje velmi dobrou hudbou. Mezi největší hvězdy se kromě těchto dvou, potažmo tří umělců, řadili Marshmello, Oliver Heldens, Tiesto, Eric Prydz, Timmy Trumpet, DJ SNAKE, Afrojack, Sven Vath a KSHMR, který pár dní před akcí nahradil Axwella.

(c) Fabian Leitner

Tyto hvězdy pak velice dobře doplnili na Mainstage umělci jako Lucas & Steve, Mike Williams, Kill the Buzz, Zonderling, Slushii nebo zajímavý projekt Metafo4r, který je tvořen duem Firebeatz a duem Dubvision, na stage se tak objevila čtveřice s velmi dobrým soundem.

Vedlejší Club Circus byla kromě tvrdé hudby věnována středeční warm-up párty

Techno stagi vládl Sven Vath a k němu se přidali například Pan–Pot, UMEK nebo Klaudia Gawlas.

Q-dance stage, kterou jako vždy hostil MC Villain, byla nabitá těmi největšími hvězdami vzestupující Hardstyle scény.

Celý lineup zde:

3.Jídlo a pití

Tuto kategorii musím velice vynachválit, protože na festivalové poměry se jedná o vynikající jídlo a kategorie pití je na tom stejně. Velice slušný výběr možná jen shazují pro českého fanouška vyšší ceny, ale pokud se rozhodnete nechat řízky doma a připlatíte si, nebudete určitě litovat.

Velký palec mají organizátoři za pitnou vodu, kterou si zakoupíte za 8 Euro a můžete si ji dolévat po celý festival.

4.Kemp

Kategorie, která je na festivalu velmi důležitá. Kempy na ELF jsou dva a ty se dělí na severní a jižní. Severní je možná trošku větší, avšak horší, co se týče terénu. V obou kempech se nachází festivalový supermarket, ve kterém najdete vše, co potřebujete.

Hygiena

Veškeré hygienické zařízení na festivalu je po celou dobu čisté a poskytuje jistý komfort. Například toalety jsou stále čisté a nechybí zde ani papír nebo třeba osvěžovač.  Sprchy jsou na tom též skvěle.

5.Okolí festivalu

Salburgring, na kterém se akce odehrává, leží nedaleko města Salzburg, rodiště Mozarta a branou do Alp. V okolí se nachází pestrá škála míst, kam se můžete jít podívat nebo kde můžete trávit čas mimo festival. Hory, kopce a jezera jsou, myslím, dobrým způsobem jak relaxovat na další festivalový den.

Hodnocení

Festivalu Electric love se z mého pohledu nedá nic vytknout a proto musím hodnotit plným počtem bodů. 5/5