Praha se stane válečnou zónou, soupeřit se bude o fanoušky taneční hudby

Javor Novinky

Praha, hlavní město naši země a také jedno z nejrušnějších měst světa, se v pátek 11. a sobotu 12. října stane válečnou zónou. Nebude tomu však podobně jako před lety, když nás opouštěli německé armády nebo když přijížděly ty sovětské. O rozruch v ulicích se totiž postará hudební produkce hned pěti velkých akcí.

V pátek 11. října nás čekají akce dvě a to Above & Beyond Group Therapy s pořadovým číslem 350, která se uskuteční v pražské O2 Aréně. A druhou akcí je vystoupení producenta Matador v klubu Roxy. První zmíněná akce je již dlouhé měsíce beznadějně vyprodána a fanoušci již netrpělivě vyhlížejí tento víkend. Zde se kromě Above & Beyond představí třeba Ilan Bluestone, Genix, Spencer Brown a další umělci vydávající pod značkou Anjunadeep.

Sobota bude o poznání rušnější a teprve tady vypukne ten nejzuřivější boj o posluchače. V pražské O2 Aréně se totiž představí velmi obdivovaný český event Transmission, který naváže na předchozí ABGT 350. Zde už nás čekají ty největší jména trancové scény. Hlavní hvězdou bude bez pochyby Ferry Corsten se svým projektem System F, dalším zajímavým projektem se bude prezentovat KEY 4050, tvořen dvojicí John O’Callaghan a Bryan Kearney. Za zmínku stojí také určitě dvojice Cosmic gate, MaRLo nebo Giuseppe Ottaviani. Tyto hvězdy pak doplní Darren Porter, Blastoyz a Thomas Coastline. O vynikající vizuální show se postará Vision Impossible.

Sobota ale nebude jen o velké halové Transmission. V Pražském klubu EPIC, se totiž představí maskovaný Francouz Malaa. Tady se bude jednat o pořádnou dávku tvrdé muziky v porovnání s Transmission. Klub EPIC je bezesporu špička mezi českými kluby, avšak stále více se ho snaží dohnat klub Duplex. Ten se opravdu vytáhl a na sobotu 12. 10. nám do posledního patra budovy na Václavském náměstí domluvil jednoho z nejlepších producentů současnosti. Tím je Američan s indickými kořeny vystupující pod jménem KSHMR. Ten je znám svojí originální hudbou s orientálním nádechem. To bude opravdu nabitý víkend plný výborné hudby.