Největší hudební komety uplynulého roku

Javor Special

Rok 2019 byl po mnoha stránkách velmi silným rokem. Ani v hudební produkci nebylo o překvapení příliš nouze, a tak i v elektronickém žánru bylo mnoho nových či méně známých, ale déle působících umělců, kteří se prosadili do podvědomí, ať už produkcí či svými sety na velkých akcích.

FISHER

Jedním z největších skokanů minulého roku byl FISHER, ten se velmi rychle dostal do podvědomí všech posluchačů elektronické hudby a to především, díky hitům Losing it nebo You little beauty. Ano, proslýchá se sice o ghost producentovi, ale tomu se teď nevěnujme. FISHER se také poprvé představil na mainstage Tomorrowlandu a jeho set byl jeden z těch nejpovedenějších.

REZZ

Tato kanadská umělkyně se na scéně již nějaký ten pátek pohybuje, avšak až v posledním roce se dostala do podvědomí posluchačů taneční hudby. Umělkyně je známá i díky své typické kšiltovce a brýlemi. Nejlepším loňským počinem je určitě track Criminals, na kterém spolupracovala s Malaa.

Meduza

Jedním z velkých skokanů je bezpochyby i Meduza. Projekt tří italských umělců se v loňském roce prosadil hned dvakrát a to hity Piece of your heart a Lose control. Na obou hitech se podílel i projekt Goodboys. Myslím si, že tyto dvě skladby nepotřebují větší komentář.

David Guetta (Jack Back)

Možná se vám teď můj názor nebude líbit, ale jedním z největších skokanů loňského roku je určitě David Guetta a to hlavně díky jeho projektu Jack Back. David je velkou legendou taneční scény a dlouhá léta hrál hodně komerční hudby, posléze chtěl držet krok s jinými umělci a svoji hudbu dost přitvrdil. Loni však přišel s něčím úplně novým. Jako chameleon se přeměnil na House a techhouse producenta a ukazuje světu, jak velkým hudebníkem doopravdy je. Jeho tvorba pod projektem Jack Back je famózní a Davidovi nejnovější sety jsou naprosto skvělé. Do našeho výběru jsem ho zařadil hlavně proto, že se i ve svém vyšším věku (myslím pro práci DJe) dokázal chytnout vlny, která začíná hýbat světem taneční hudby, vlny Housu, techhousu a techna. Tyto styly totiž stále více nabírají na popularitě a David si je toho určitě vědom. Navíc mu tento projekt neuvěřitelně sedí a určitě by byla škoda, kdyby ho zase opustil. Velmi dobrým setem se prezentoval na loňském AMF, ale i na mainstage Tomorrowlandu.

Charlotte de Witte

Techno je na vzestupu a Charlotte je určitě jedna z předních představitelek toho nejlepšího techna. Její set z Tomorrowlandu je naprosto perfektní a myslím, že i 74. pozice v žebříčku DJ Top Mag 100 je pro nováčka ukazatelem jisté kvality.

Na oblibě také nabírá Timmy Trumpet, který se v žebříčku Top Mag posunul o 20 míst vzhůru a vyhřívá se na 13. pozici. Pokud se podíváme do žebříčku více, zjistíme, že si oblibu získávají čím dál více i někteří déle působící umělci, jako je například duo Lucas & Steve, Mariana BO nebo Alison Wonderland, která loni postoupila v žebříčku o 52 míst.