Top 10 tracků roku 2018 podle Javora

Javor Novinky

Hledat jehlu v kupce sena. Ano, i tak se dá nazvat úkol, který jsem si vzal na svá bedra, a který jsem si pro vás přichystal. Tím úkolem nebylo nic menšího, než vybrat 10 (pro mě) nejlepších tracků za rok 2018.

Rok 2018 byl producentsky opravdu silný a nabídl nám opravdu mnoho nových tracků a spousty povedených remixů. I díky tomu jsme mohli spokojeně hodiny, či snad celé dny poslouchat svoji oblíbenou hudbu a to hlavně v letních měsících, kdy se konal jeden festival taneční hudby za druhým.

Ale ať už jste byly na festivalu, na koupališti, na diskotéce, grilovali s přáteli, nebo prostě jen cestovali svým vozem, všude vás zasáhl jeden obrovský hit. A tím je mé číslo 10. 

10. Jonas Blue – Rise ft. Jack & Jack

Tato letní melodie ovládla hitparády všech zemí, a není se čemu divit. Velice melodická linka s exotickým nádechem podpořena skvělým zpěvem, je prostě předurčena k úspěchu.

9. DJ Snake & Mercer – Let’s Get Ill
Další hit z dílny francouzského DJe, který je znám rozdílovostí svých hitů. Většina lidí si myslí, že je to producent spíše do rádií. Tímto trackem ukazuje, že právě tím není. Avšak kdo ho měl možnost slyšet naživo, tak ví, že tohle je jen takový slabý odvárek z jeho čaje.

DJ SNAKE měl letos dost napilno a tak ještě vydal dva další obrovské hity (Taki, Taki a Magenta Riddim), oba s nádechem jihovýchodní Asie a to si získalo fanoušky po celém světě.

8. Mike Williams x Mesto – Wait Another Day
Mike Williams i Mesto jsou oba na správné cestě k vrcholu taneční scény a tento hit je tomu důkazem. Mě například tento track na Mácháči tak ohromil, že jsem celý podzim netrpělivě vyhlížel jeho vydání.

7. The Chainsmokers – Sick Boy
The Chainsmokers! To je dámy a pánové hurikán, který smete každého, kdo jejich hudbu uslyší. Chrlí na nás jeden hit za druhým a myslím, že žádný z těchto hitů nepostrádal kvalitu. Za rok 2018 vydali borci z USA mnoho hitů, avšak tento jsem si zamiloval po jejich vystoupení na letošním Balaton Sound.

6. Hardwell & Maddix – Bella Ciao
Hardwell letos stihl opravdu mnoho věcí a ,,Bella Ciao“ je asi tou, která byla nejvíce slyšet, protože tenhle hit loni drancoval všechny festivaly a nebyl posluchač, kterého by nerozhýbal tento povedený remake staré italské lidovky.  

5. FISHER – Losing It
Tenhle hit prostě nejde nemilovat a myslím, že FISHER má našlápnuto dobrým směrem.

4. Oliver Heldens – Fire In My Soul ft. Shungudzo
Oliver Heldens je mým oblíbeným producentem a tímto hitem mě naprosto potěšil. Ale není to jen tento track, protože Oliver loni přinesl mnoho výtečných švestiček ze své zahrádky (Riverside 2099, nebo remix hitu Le Freak).

3. Martin Garrix feat. Bonn – High On Life
Naprostá pecka, kterou nám Martin Garrix nadělil na letošním Tomorrowlandu, není ani náhodou jeho jedinou, avšak desítka je malá a Garrix by jí dokázal za rok 2018 určitě zaplnit i sám se svými kumpány – Brooksem a Justinem Mylem.

Loňské hity Martina Garrixe, jako jsou například : Latency, Access, Yottabyte, Burn out nebo Game Over. Jsou právě to, co drží Garrixe oprávněně na samotném vrcholu taneční scény.

2. Armin van Buuren vs Shapov – The Last Dancer

Woow ! Tomu říkám emocionální nářez, tolik energie, síly…

Tohle je ten důvod proč Armina všichni milují a já vám můžu říct, že jestli něco opravdu stojí za to zažít, je to právě Armin hrající při ranním rozbřesku ,,Sunny days“  nebo Wild,Wild Son.

Armin měl v celku produktivní rok a v mnoha žebříčcích a Top 10 by se jistě objevil i hit Blah, Blah, Blah. Ale bohužel to byl až takový hit, že jsem ho slyšel ze všech stran a aspoň prozatím k němu mám určitou odtažitost.

1. Afrojack x Jewelz & Sparks – One More Day (Nicky Romero Remix)
Tady asi nemám co dodat, jen si to prostě poslechněte a udělejte si obrázek sami.

Jo a kdybyste měli šanci se dostat na nějakou show Nicky Romera, rozhodně tu šanci nepromarněte, byl to jeden z nejlepších setů co jsem slyšel.