5 zásadních hitů H.P. Baxxtera a Scooteru

Sedrick Special

H.P. Baxxter dnes slaví narozeniny. Na to, že je mu již přes padesát let, má stále energie na rozdávání a již 25 let řádí se svým legendárním seskupením Scooter, kde zůstal už jako jediný z původní trojice.

K příležitosti oslavy jeho narozenin se podíváme na 5 zásadních tracků, v kterých měl tento charismatický Němec prsty.

1) Hyper Hyper
Píše se rok 1994 a na scénu přichází druhý singl začínajícího projektu s názvem Scooter. Německý rave byl v devadesátkách velká šílenost, ale s příchodem téhle trojice v čele s H.P. Baxxterem, jeho bratránkem Ferrisem a Rick J. Jordanem, nabral úplně jiný rozměr.

2) How Much Is The Fish?
Rok 1998 a první singl z druhé kapitoly skupiny. Za klávesami vystřídal Ferrise ostřílený Axel Coon a začaly se dít věci. Tenhle song je populární nejen díky jeho chytlavé melodii, ale také pro jeho zvláštní název. Anglicky mluvící jistě vědí. Díky tomu se tento song dostal až do populární show Jimmyho Fellona.

3) Maria (I Like It Loud)
V létě 2003 to byl neskutečný hit, který dokonce hrála i rádia v Česku, ta se totiž běžně bránila hrát tvorbu Scooteru. Nejednalo se samozřejmě o originální song H.P. Baxxtera a jeho bandy, ovšem až v jejich podání získal ten správný fame. V té době se již po boku H.P.ho objevil sympatický Jay Frog.

4) Jumping All Over The World
Jay pryč, Michael Simon sem. Rick a H.P. stále v maximální formě zvládají vykrádat a remixovat jiné interprety a dělat z jiných tracků naprosté bomby. Tentokrát se inspirovali u začínajícího hardstylového boha, který si říká Headhunterz. Scooteři to s tímhle trackem dotáhli až na první příčku přední britské hitparády, o čemž by si Heady mohl nechat jenom zdát. Navíc se stali jedním z průkopníků tance zvaného Jumpstyle.

5) Move Your Ass (Noisecontrollers remix)
Začátek roku 2019 je ve znamení nové kapitoly pro Baxxtera a jeho crew. Ve Scooteru již nějaký pátek nepůsobí Rick J. Jordan, kterého vystřídal nemastný neslaný Phil a na skupině to bylo solidně znát. H.P. na svém elánu stále neztrácí nic, ale lidé kolem něho se mění a tracky se nedaří protlačit někam dál. Až v polovině tour k 25. výročí se vše mění, Phil náhle odchází, prozatím ho na koncertech nahrazuje Etnik a hledá se nový člen. Během toho s Baxxterem začíná spolupracovat jeden z předních hardstylových producentů Noisecontrollers, který si oblíbil hit z roku 1995 s názvem Move Your Ass a právě na tento track vytvořil novou verzi. Dokonce dvakrát vystupuje po boku H.P. Baxxtera. Remix má obrovský úspěch a všichni si slibují vzájemnou spolupráci i do budoucna. Během této doby je oficiálně oznámen nový člen Sebastien aka Nacho, což je talentovaný producent, který v minulosti stál za spoustou hitů různých projektů.

Co to tedy znamená? H.P. má k sobě opět kvalitního producenta, který navíc obdivuje historii Scooteru. Nestárnoucí H.P. může tedy i další roky skákat po pódiu a předávat energii věrným fanouškům. Přejeme tedy hlavně zdraví pro tuto nestárnou legendu rave music a uvidíme se třeba na některé z letošních českých zastávek Scooteru!