Andrea Pomeje: „Lidi, které na akcích potkávám, zbožňuji. To, že jsem se nenechala odradit, mi teď naplno vrací.“

Bocianjr Rozhovory

Holka z bulváru s kontroverzním příjmením. I tak by se dala nazvat Andrea Pomeje, ale především je to šikovná a pilná slečna, jež zastupuje něžné pohlaví za mixážním pultem. Andrejka moderuje vlastní pořad „Kissmánie“ na jednom z nejznámějších českých rádií – Kiss a od letošního roku je novou rezidentkou v pražském DupleXu, kde pravidelně jednou za měsíc vystupuje s dalšími slečnami na její rezidentní noci s názvem „Girls On Decks“.

Jak si se dostala k EDM hudbě a celkově k djingu? Popiš mi ten prvotní náboj, který tě přesvědčil, že tohle je ta cesta, kterou chceš jít? Podporovalo tě tvé blízké okolí? 

Tuhle otázku jsem dostala už tolikrát a pokaždé, když na ní odpovídám si uvědomuju jaké štěstí jsem měla! Štěstí v náhodu. Nebo možná ne.

Rok 2013 – v tu dobu jsem už 3 roky fungovala jako produkční. Budovala jsem firmu, která pořádala společenské eventy, koncerty a reklamní projekty. Na naše akce jen za rok 2012 dorazilo přes 60.000 lidí. Přesto jsem v tomto odvětví nebyla šťastná. Dělala jsem od administrativy po catering snad úplně všechno. Vstávala leknutím. Běžela k počítači a řešila produkční věci v pyžamu až do večera. Uhnala jsem si tím úzkosti a jiné zdravotní potíže. To že jsem to zvládla opustit bylo až absolutní pohlcení hraním. Našla jsem v tom jakousi formu “meditace”. DJing se stal mým jediným ventilem. Tudíž i zavislostí. O to větší paradox je, že jsem začala hrát jen z čistě marketingového hlediska. Dělala jsem PR managerku při otvírání klubu My Way v centru Prahy a chtěla tam DJku. Žádnou jsme nesehnali. A na vtipný nápad kamaráda, ať ji dělam já, jsem reagovala – TAK JO!

A jestli mě podporovalo okolí jak se ptáš!? Nemyslím si! Krom manžela a pár přátel, co cítili mé nadšení, to spíš vnímali jako propad. Z produkce velkých akcí jako bylo první mega tour Michala Davida, koncertů bratrů Nedvědů po tolika letech nebo jubilejního koncertu Dalibora Jandy v Lucerně atd. objíždět diskotéky… – to jako vážně? 🙂 

Poměrně nedávno si se stala novou rezidentkou v pražském DupleXu, co to pro tebe znamená a co to znamená pro návštěvníky? Jak vnímáš klubovou scénu u nás v Čechách? Změnila bys něco? 

Ty kráso, ještě že se Sampler nevydává tištěný, protože to byste měli tentokrát díky mě možná knižní vázání. Jen bych jako vsuvku chtěla podotknout, že po 6 letech co hraju je to první rozhovor do médií v ČR, který se zaměřuje na hudební scénu a není bulvár.

V DupleXu jsem hrávala asi rok před mojí rezidencí a strašně jsem si to tam zamilovala… Vystupovala jsem každý rok pravidelně v Thajsku a Chorvatsku v místních nejnavštěvovanějších klubech a cítila jsem tam neskutečnou svobodu. V Čechách jsem to zatím zažila jen v DupleXu! O to víc jsem neskutečně šťastná, že mohu být součástí tak prestižního místa! Co ode mne mohou čekat návštěvníci? PROSTĚ MĚ! Ať dorazí posoudit sami. 🙂

Jak vnímám klubovou scénu u nás v Čechách? Čeští djs jsou například oproti asiatům velmi cílevědomí, snaží se své show posouvat na světovou úroveň a spolu s nimi rostou i jejich fanoušci. Tudíž si myslím, že jako malá země jsme na tom velmi dobře!

Jsi atraktivní slečna za mixem s poměrně zvučným příjmením, je to pro tebe náročné nebo sis na to už zvykla, jsi na to co děláš pyšná a neřešíš ostatní lidi a jedeš si to své? Myslíš si, že je v dnešní době nějaký rozdíl mezi mužem a ženou za mixem? 

Takhle! Myslím, že mých 6 let v tomto světě bylo hodně intenzivních. Od počátečního hejtu po lámání předsudků. Objížděla jsem kluby a musela jsem dokazovat, že to co dělám, mě baví! Holka z bulváru s kontroverzním příjmením. Bylo jednoduché si vytvořit názor bez toho aniž by mě někdo osobně potkal. A na nikoho se za to také ani nezlobím. Ale přiznávám, že první rok byl pro mě hodně náročný. Plně jsem si uvědomovala, že jakákoliv chyba by mi nebyla odpuštěna, a tak jsem k hraní i přistupovala. Teď si myslím, že jsem diametrálně jinde něž před 5 lety. Lidi, které na akcích potkávám (od djs, pořadatelů až po fanoušky) zbožňuji a to, že jsem se nenechala odradit, mi teď naplno vrací. 

Jsi moderátorkou na KISS rádiu – uvažovala si od začátku, že to takhle hudebně propojíš nebo to přišlo časem? Můžeš našim fanouškům popsat, co si představit pod pojmem “moderátor” v jednom z nejznámějších rádií u nás v České republice? 

V roce 2014 jsem moderovala hudební pořad MUSIC TOASTER na radiu SeeJay, kde byla možnost potkat při rozhovorech velmi zajímavé lidi. Potom jsem se stala rezidentní djkou na americkém internetovém radiu v New Yorku, kde jsem měla každé pondělí svou hodinovou show ve formě setu a online komunikace s posluchači na chatu radia. Můj pořad na rádiu KISS, který teď v lednu oslavil rok, je kombinace obouch mých zkušeností. Kissmanie je tvořena mým hodinovým setem a cca 7 vstupů, kde posluchače pozvu na chystané akce, mrkneme se, co zajímavého se děje ve světě nebo odpovídám na dotazy směřované na Facebook a Instagram. Moderátorkou bych se ale nenazývala. To že jsem se stala součástí KISSu nebyl můj nápad a ještě pořád si říkám, jestli tam vůbec s mým stylem patřím. 🙂 

Zvládneš vyjmenovat, co je pro tebe v roli moderátorky nejtěžší a co tě naopak baví? 

Nejtěžší je mluvení do “prázdna”. Mluvíte na lidi, které nevidíte, nijak nereagují, a tak nějak se je snažíte přesto zaujmout. Druhá věc je vymyslet o čem vůbec mluvit. V tom mi mimochodem hodně pomáhá i váš web, z kterého čerpám informace k zajímavostem ze světa. No a ono každý týden nahrát hodinový set není taky až taková procházka růžovým sadem. K dnešnímu dni jich bylo 68. Paradox je v tom, že i když je to všechno celkem náročné, tak mě to prostě baví. 

Plánuješ do budoucna nějaké novinky, se kterými by ses mohla s námi podělit? 

NE! 🙂 Nikdy jsem pořádně nic neplánovala, vždycky si mě to tak nějak našlo samo. Jsem spokojená jak to je, mám zaplněné víkendy aniž bych se musela jakkoliv nabízet. Vracím se do klubů, ve kterých je mi hezky. Mám nejúžasnější fanoušky. A to nejpodstatnější – pořád mě hraní strašně baví! 

Existuje někdo, koho bys nazvala svým vzorem? Máš nějaký sen, za kterým si jdeš, nebo žiješ ze dne na den a bereš věci tak, jak jsou? 

Mám vzorů habaděj. Na každém jsem si našla něco, co obdivuji a co mě posouvá. Ale popravdě o sobě vím, že jestli něco neumím, tak je to někoho napodobovat. Na začátku mým vzorem byl Will Sparks – jeho energie! Australská legenda Melbourne bounce! Ten styl mě hodně bavil. Teď se spíše nacházím například v duu kluků Bonka, rychlý energický styl míchání a baví mě jejich mashupy.

Jaký máš názor na nýnější situaci ohledně koronaviru? Zasáhlo tě to nějakým způsobem?

No co na to mám říct?! Je to na hovno. V dubnu jsem měla odlétat do Thajska na tour. Bangkok – Koh Samui – Koh Pangan. Bohužel se nedá nic dělat. Situace je jaká je a žebříček hodnot jsem měla vždycky nastavený myslím správně. Věřím, že to přečkáme hlavně ve zdraví. A pak si to všechno vynahradíme!

Co bys vzkázala svým fanouškům, kteří tě navštěvují v klubech? 

DĚKUJUUUUU!!! 

ODKAZY:
FB fb.com/djandrea.pomeje
IG www.instagram.com/andreapomeje