Electric Love Festival – Den 3.

Javor Reporty

Poslední festivalový den už pociťuji únavu, a tak místo cestování po okolí volím spánek a odpočívání v kempu. Poprvé zde jdu také na jídlo a musím říct, že houska s vejci a opečenou šunkou mi přišla velice k chuti. Po celodenním poflakování si balím většinu věcí, protože organizátoři hlásí silné bouřky. V předsíni mého stanu se válí velké množství plechovek a tak se rozhoduji, je jít vrátit. Tento nápad se mi velmi líbí, a tak si za 33 vrácených plechovek vychutnávám dvě studená pivka. (15plechovek=1Heineken/Red bull).

Do areálu odcházím na sedmou hodinu. To se na hlavní stage připravuje Kill the Buzz. Ten mě nijak nenadchl, a tak se těším na Zonderling. Ten rozhýbává dav a takovým svěžím setem připravuje všechny na největší překvapení dnešního večera. Přesně v devět hodin večer se totiž na stage staví 4 borci a začínají epickým intrem. Zanedlouho se na stage rozsvicí velká 4 a nápis Metafo4r. To je společný projekt dvojic Firebeatz a Dubvision. Čtveřice bere vítr z plachet snad všem ostatním umělcům, kteří tu vystoupili před nimi a v hodinovém setu si získává dav na svoji stranu. Na začátku jejich setu zela stage prázdnotou, nyní se zde skoro nehnete.

Foto: Archiv ELF

Jejich set dost rychle utíká a na stage už vystupuje Slushii. Já bych řekl, že Slushii by měl ještě nějakou chvíli pracovat na produkci a možná i na práci s pultíkem, protože jeho číslo na mainstage, myslím, ještě nepatří. Hraje sice dobrý set, ale sem tam se mu nějaký přechod nevyvede a z jeho tvorby toho hraje jen poskromnu. Je 11 v noci a to je nejvyšší čas na set dvojice, která si na rozdíl od Slushiiho zaslouží ty největší stage světa. Začíná hrát holandské duo NWYR, známé také pod jejich jiným projektem W&W. Projekt NWYR je ale o úplně jiné hudbě a to dvojka ukazuje hned v první skladbě ,,Dragon“. Ano jedná se o Trance a v jejich podání jde o úžasnou podívanou. Po dalších hitech z jejich tvorby jako ,,Wormhole“, Ends of time, Melody a Voltage, se vlní snad každý a při remixu na znělku Avengers si celý dav zborově brouká. Mají však jen hodinový set a to je velká škoda. Po jejich vystoupení se mainstage na chvíli ocitá ve tmě a tichu a to z jediného důvodu, odlišit styly. Protože právě své intro hraje legenda Eric Prydz. Jeho set je velmi atmosférický a je dokonale vyladěný. Celý set postupně graduje a končí skvělou skladbou ,,Opus“.

Mainstage se plní k prasknutí, protože posledním vystupujícím na hlavní stage je Marshmello. Rozdíl v hudebních stylech je zde opravdu veliký a lidé, zdá se, mají rádi spíše tvrdší styly. Marshmello hraje velmi dobře a s davem i pultem si hraje. To všechno navíc podporují působivé animace na stage. Obzvlášť zábavná je animace kdy je Marshmello kytarista na autě z filmu Mad max nebo když hraje skladbu od Nirvany a celá stage je kombo s logem Marshmello namísto Marshall. V jeho setu zní všechny jeho pecky a slyšet tak můžeme hity jako: Alone, Friends, Happier, Wolves nebo Silence. To už je konec produkce na hlavní stage, kterou čeká jen závěrečný closing ceremony.

Foto: Archiv ELF

Ten začíná odpočtem a po něm se na stage objevuje Felice hrající na klavír. Celá show pak trvá něco málo přes 10 minut a do vzduchu je vystříleno obrovské množství pyrotechniky. Prostě nádhera. Jdu si pro burger do mého oblíbeného stánku a v tom začíná velmi silný déšť, tak rychle mizím pod nejbližší střechu. Ta se nachází nad Heineken Starclub stage a zde právě hraje svůj set Felice s kamarády, mezi kterými je například Dan Lee. Mám dojedeno a tak rychle přebíhám do druhé kryté stage, kde právě hraje JAUZ. Jeho set je velmi dobrý a je velká škoda, že nevystupoval na hlavní stage. Po něm začíná Valentino Khan a již od začátku jde o docela slušná jatka. Jeho set je velmi tvrdý, ale musí se nechat, že poslouchat se to dalo a co víc, bylo to velmi dobré. 20 minut před koncem jeho setu přestává pršet a tak radši utíkám do mého stanu.

Sobotní program byl velmi dobrý a těžko se posuzují tři nejlepší sety. Nejlepší set večera měli určitě NWYR, druhý bych asi viděl set od Marshmello a třetí od Metafo4r.

Foto: Archiv ELF