Scooter a jejich dva víkendy v Čechách

Sedrick Reporty

H.P. Baxxter a jeho crew se po pár měsících opět vrátili do Čech a to rovnou na dva koncerty. Tím prvním místem byla Home Credit Arena v Liberci, kam zavítali 16. listopadu. Další víkend, tedy 23. listopadu, se přesunuli na Výstaviště BVV v Brně.

Liberec očekával ohromnou show v nadupané aréně. Pánové si, jako správné hvězdy, dali pěkně na čas a trochu napínali rozladěné publikum, které nemělo k dispozici ani šatny. Problém s rozmístěním VIP a VIP Gold sektorů byl však po Budějcích již vyřešen dobře a kromě delší fronty u vstupu vše fungovalo správně.

Když konečně naběhl H.P., Michael a Sebastian na podium, vše se změnilo v totální show a každý si užíval chvíle téhle nestárnoucí party. Zdá se mi, že H.P.mu a jeho partě se v Čechách poslední dobou opravdu líbí. Když nepočítám fakt, že u nás vystupují poměrně často, je tu ještě jedna věc, která to dokazuje. V Liberci totiž poprvé zahráli zcela nový song, který vychází 6. prosince! Singl ponese vtipný název Which Light Switch Is Which? a vracíme se v něm trochu zpátky ke kořenům.

Tento singl totiž nese prvky Happy Hardcore, trochu podobný sound, jako jejich hitovka Hyper Hyper. Nechybí oblíbené HPV a poslední část songu se postupně transformuje do Hardstylových beatů. Zda bude novinka úspěšná, jako třeba God Save The Rave, to ukáže až prosinec.

A jak to vypadalo v Brně? Tam už to pánové znají velmi dobře. Ve stejné hale totiž už vystupovali. Ale nejdříve k pořadatelským věcem. Oproti Liberci zde byla k dispozici i šatna. Ta byla však pouze přibližně pro polovinu návštěvníků. Opozdilci měli tedy smůlu a museli pařit v bundách. VIPčka rozdělena dobře, nápojů také dostatek. Někteří návštěvníci nadávali na málo toalet a posun časů ve vystoupení. Už si ale nevšimli, že spousta toiek stála venku, kde nebyly zádné fronty a časový lineup seděl téměř do puntíku. I vše ostatní šlapalo velmi dobře a podle plánu. Dokonce i samotní Scooteři dorazili téměř na čas a to už je co říct.

Opět se spustilo známé intro a šlo se na věc. Kromě známých pecek Maria nebo Nessaja, zazněla i nová verze The Age Of Love, doplněna novinkami z tohoto roku a nechyběly ani dva nejnovější kousky. Nedávno vydaný track Devil’s Symphony a již avizovaný Which Light Switch Is Which?, který se svého releasu teprve dočká. Je tedy fajn vědět, že tuto novinku mohli zatím slyšel jen fans v ČR a to rovnou dvakrát.

H.P. na závěr koncertu informoval, že se jednalo o poslední show tohoto roku, poděkoval fanouškům a řekl, že se těší na příští rok. Už teď máme totiž termíny hned na tři další koncerty v ČR pro rok 2020. Zdá se tedy, že si Scooterů užijeme ještě dost a to je sakra dobře!