Electric Love Festival – Den 1.

Javor Reporty

Po náročné warm up, je tu první festivalový den. Ten začíná velmi dobře, dávám si čerstvou kávu a vyrážím na 14km vzdálený vrchol Gaisberg. Po náročném výšlapu je mi odměnou nádherný výhled až na Šumavu na jedné straně, Alpy na druhé a na třetí straně hory je krásná vyhlídka na město Salzburg.

Mířím zpátky do kempu a velice se těším na dnešní program. Do festivalového areálu se dostávám krátce po 9 hodině a to na main stage právě kraluje domácí borec Felice. Ten hraje dosti průměrný set a také nejslabší set, který tento večer uslyším. Celý areál se dost plní a to z jednoduchého důvodu – začíná opening show. Ta je opravdu velkolepá. Na stage vystupují ti nejlepší street artisti z celé Evropy a hrají ty nejznámější hity.

Foto: Archiv ELF

Po tom, co stage ukázala, co umí, nastupuje na scénu Afrojack a velmi rychle si získává dav. Jeho set byl dobrý, ale přišel mi dost podobný tomu co jsem slyšel na Edmanii. V jeho setu jsme mohli slyšet hity ,,Ten feet tall„, ,,Hey!“ nebo remix od Nickyho Romera na track ,,One more day„.

Afrojack končí a nastupuje Diplo. Toho slyším poprvé a jsem z jeho setu velmi nadšený. Jeho tvrdý, energický set nenechává nikoho chladného. Utíká velmi rychle a na scéně se objevuje DJ SNAKE. Bohužel hraje po svém kamarádovi Diplovi a mnoho tracků slyšíme podruhé za krátkou chvíli. Předvádí velmi dobrý set a celý dav šílí. Hraje skladby ,,Taki, Taki“ nebo ,,Lean on„. Následuje kratičká pauza, protože po tvrdých setech se na stage představí legenda taneční hudby, holanďan Tiësto.

Ten začíná klasickým intrem a hned po něm začíná nejnovějšími skladbami z nového alba. Následují starší tracky jako ,,Secrets“ či ,,Chemicals„. Jeho set je velmi zdařilý a je velká škoda, že lidé utíkají na jiné stage. Tiësto končí a s ním i celá main stage pro první den. Vše je zakončeno ohňostrojem.

Foto: Archiv ELF

To je shrnutí prvního dne festivalu, tak zase naslyšenou zítra.

Top 3 sety večera 1-Diplo,2-DJ SNAKE,3-Tiësto.