KhoMha v exkluzivním rozhovoru

Sedrick Rozhovory

Kolumbijský borec, který si říká KhoMha, je znám po celém světě. I když on sám tvrdí, že se nedrží jednoho stylu, většina fanoušků ho zná především díky trance scéně. A právě trance stage na festivalu EDMANIA je místo, kam se v pátek 21. června vrátí a moc se na to těší. Sampler.cz vám proto ve spolupráci s pořadateli festivalu přináší ezkluzivní rozhovor s tímto umělcem.

Ahoj Roberto. Díky za tvůj čas. Teď jsi asi dost zaneprázdněný, že?
Čau, jak se vede? Žádný problém. Jo, ale jsem šťastně zaneprázdněný. Pracuji na spoustě nové hudby. Připravuji opravdu skvělé tracky a kolaborace. Fakt se na to těším.

Máš nějaký recept na to, jak se stát mezinárodním DJem?
To je složité! Návod nemám, ale jsem opravdu vděčný, že můžu dělat to, co je mou vášní a co tak miluji. To by mohl být můj tajný recept.

Jsi z Kolumbie. Pověz nám, jak je tam na tom trance scéna v dnešní době.
Elektronická hudba celkově u nás za poslední 3-4 roky opravdu vzkvétá. Dost tomu pomáhají sociální sítě. Teď můžeme sledovat své oblíbené umělce, festivaly nebo třeba tutorialy z pohodlí domova a to má na Kolumbii obrovský dopad.

Menší vtipná odbočka. Kolumbie má obrovskou komunitu Jumpstyle tanečníků. Znáš je?
Fakt? Tak to jsem vůbec netušil, ale je pravda, že Kolumbijci si umí hudbu pořádně užít. Milujeme tanec a zkoušíme různé žánry a styly, takže mě vůbec nepřekvapuje, že jsme tak šťastný národ.

Tvůj styl je dost jedinečný a někteří ho popisují, jako “KhoMha style”. Souhlasíš?
Pokud posloucháte mojí hudbu a mé sety, pak víte, že nerad zůstávám u jednoho žánru. Ovlivňují mě umělci napříč celou elektronickou scénou, jako třeba Daft Punk, Chemical Brothers, Swedish House Mafia, Markus Schulz, Steve Angello, Armin Van Buuren, starý Tiesto, Deadmau5 a mnoho dalších. Takže chci vytvořit něco, v čem budou elementy stylů Progressive/Trance/Techno/House/Electro. To vše dohromady by se dalo označit, jako “KhoMha Style”. Něco velmi jedinečného, s duší ale zároveň se spoustou energie.

Máš nějaké oblíbené festivaly? Co třeba EDMANIA?
Je mi ctí, hrát na tolika festivalech po celém světě. Když jsem hrál poprvé na Slovensku, bylo to právě v rámci festivalu EDMANIA a hraní jsem si užíval každou vteřinu. Úžasná lokace a neskuteční partypeople! Jsem opravdu nadšený, že se mohu na takto velký festival zase vrátit. Díky za to!

Napiš nám tvých 5 top tracků
– Purple Haze x KhoMha – We Come In Peace
– Super 8 & Tab x KhoMha – Stardust
– KhoMha – Natural ( nový track, který vyjde brzy )
– Rufus Du Sol  – Underwater
– SHM – Underneath All

Nějaký vzkaz pro tvé fanoušky?
Je tu spousta věcí, které bych vám rád řekl, ale musím vám především poděkovat za tu neskutečnou podporu, kterou mi dáváte. Hrozně moc to pro mě znamená!

Díky a uvidíme se v backstage!
Děkuju a uvidíme se brzy! Čao!