Martin Garrix na letošních Colours of Ostrava

Redakce Festivaly

Jedna z největších osobností současné elektronické hudby zakončí letošní ročník festivalu. Mladý producent, který neustále posunuje hranice taneční hudby, byl za poslední čtyři roky třikrát vyhlášen vůbec nejlepším světovým DJem a má na svém kontě skladby s miliardovými přehráními.

Budete-li chtít studovat na škole čar a kouzel pro DJs, musíte o něm vědět všechno! Například to, že v roce 2013, v pouhých 17 letech, vyslal do světa track Animals, enormně intenzivní pařbu, která je dnes povědomá všem pozemšťanům, bez rozdílu věku a vkusu. Videoklip, jemuž vládne hořlavý taneční parket se zuřivou smečkou šelem, dnes hlásí daleko přes 1 miliardu zhlédnutí a poslechů. Mladý holandský DJ a producent Martin Garrix je jedním z mála, kdo skutečně určují budoucnost taneční scény.   

Bylo mu teprve 8 let, kdy v televizi poprvé viděl DJ Tiësta, jak ovládá davy během úvodního olympijského ceremoniálu. Dostala ho tehdy téměř neúnosná energie i povznášející pocity, které mu dravá dance music navozovala. Nešlo uhnout jinam, Garrixova dráha jako by už tehdy byla definitivně předurčena. První vlastní tracky mu rovnou vyšly na Tiëstově labelu Musical Freedom a jak již bylo řečeno, disco-blockbuster Animals pro něho i řadu jeho následníků rázně zpřetrhal všechna možná tvůrčí pouta a zbořil veškeré žánrové hranice.

Přesto, že se prakticky ze dne na den stal věčnou DJskou jedničkou (DJ Mag mu v prestižním žebříčku Top 100 DJs udělil první místo už třikrát po sobě), osobně to nikdy nezabalil ani na vteřinu. Dál se rozvíjel, studoval hudební produkci na specializované akademii a především nikdy nezapomněl na to, odkud pochází, na své pravé kořeny. V roce 2016 založil vlastní label  STMPD RCRDS (pojmenovaný dle obchodu se známkami jeho táty), který zasvětil objevování nových talentů taneční hudby – těm, kteří začínali nebo teprve začínají jako před lety on sám. „Tam venku je tolik úžasných talentů. Chci jim poskytnout platformu, stejně jako mít svobodu vydávat přesně tu hudbu, kterou zrovna sám chci,“ říká se sympatickou rezolutností Garrix, jenž už stihl v Amsterdamu vybudovat zbrusu nové nahrávací studio včetně rozsáhlého kreativního hubu pro produkci (nejen) současné elektroniky.      

Skromná superstar taneční hudby vystoupí na Colours of Ostava vůbec poprvé! 

Převzato z webu Colours of Ostrava.