Proti proudu času: Gigi D’Agostino – L’Amour Toujours

Javor Special

Píše se rok 2000, svět zažívá největší rozkvět technologií, naše země je již 10 let demokratickou zemí. Přichází však o legendu českého sportu Emila Zátopka nebo herce Jiřího Sováka. Naši hokejisté vyhrávají titul mistrů světa v ledním hokeji a automobilka Škoda představuje vůz Fabia ve verzi Combi. V hudebním světě je zájem o rock, hip-hop a elektronickou hudbu. Rockové hudbě vévodí například Limp Bizkit nebo Red hot chilli peppers s hitem Californication. Ženskému popu vládne stále Madonna a velkým objevem je Britney Spears.

V elektronické hudbě se objevují hity jak One more time od Daft punk anebo naprostá italská bomba L’Amour Toujours od Gigi D’Agostino. Právě o ní si pojďme něco povědět.

 Je přelom tisíciletí a lidé si chtějí užívat. Chodí tedy pravidelně do klubu a na diskotéky. Tam jim DJové servírují jeden vymazlený hit za druhým a že mají co hrát. Lidem se nejvíce líbí pořádně rytmické skladby s výraznou basovou linkou. Aby ne, vždyť si přišli trsnout.

V tom na scénu vlétne Gigi a přináší lidem přesně to, co si přáli. Skladbu, která se časem stane legendou, stane se něčím, co si budou broukat lidi po celém světě, něčím, co bude lidi bavit i po 20 letech.

 Skladba jako taková má nádhernou melodii, která je lehce zapamatovatelná, a tak se vám snadno dostane do podvědomí. K tomu jednoduché vokály, z nichž si zapamatujete hlavně I’ll fly with you a dva dny nemáte v hlavě nic jiného. Skladba je velice energická, ale zároveň i velice emotivní. Zkrátka, jedná se o nadčasovou muziku.

 To si uvědomil i DzekoTorresem, kteří hit zremixovali. Tento remix pak ještě editoval Tiesto a získal s ním veliký obdiv. Nejnovějším remix je pak od Dynoro, který spojil tuto legendu s též známým trackem On my mind a následně sklidil obrovský, leč možná nezasloužený obdiv.

Já osobně však mám rád klasiku a úplně nejlepší verzí skladby je sice nekvalitní, ale naprosto nadpozemská nahrávka z klubu.

No přiznejte, není ten úvod za doprovodu smyčců naprosto fenomenální? Já myslím, že ano. Je jen veliká škoda, že neexistuje kvalitnější nahrávka. Originální nahrávka pak vypadá takto.