Skvělá hudba, výborné drinky a krásné prostředí? To je Bratislove

Redakce Festivaly

Hlavní město našich východních bratrů Slováků, nám v pátek 26.4.2019 nabídne velice horké zboží. Tím bude dozajisté festival Bratislove, kde se nám představí interpreti Brooks, Mike Williams, Nora En Pure a Retrovision. Tyto headlinery pak doplní to nejlepší ze slovenské scény.

Akce se uskuteční v bratislavské Refinery gallery, která nedávno prošla rekonstrukcí a nabízí tak krásné prostory s kapacitou 2000 lidí, což je naprosto ideální pro uspořádání festivalu menší velikosti. Hvězdami festivalu budou již zmínění umělci Brooks, Nora En Pure, Mike Williams a Retrovision. Pojďme si tyto hvězdy světového formátu blíže představit.

Nora En Pure
Začneme od dámy, protože etiketa nám praví, že dáma má před pány vždy přednost. Nora En Pure je okouzlující švýcarská Djane a producentka, která vletěla na scénu se svým hitem Come with me, který ji vynesl mezi esa housové scény. Sama Nora je pak pro spousty fanoušků královnou housové hudby a její sety se těší veliké oblibě. Její půvab, společně s vyváženými sety plnými rytmickým housem, je prostě něco, co dostane do dobré nálady snad i neslyšícího. Jejím majstrštykem je potom hit Tears in your eyes, při jehož poslechu vám po těle nabíhá husí kůže.

Brooks
Není žádným tajemstvím, že se jedná o jednoho z nejtalentovanějších producentů na světě a i přes jeho nízký věk ukazuje kde se dá, že je budoucností elektronické taneční scény. Není ani tajemstvím, že je velkým kamarádem Martina Garrixe, který se také dosti zasloužil o vzestup Brooksovi kariéry. Jejich track Boomerang sklidil obrovský úspěch a v druhé společné spolupráci BYTE šlo o úspěch ještě větší. V solové dráze Brookse příliš mnoho vlastní tvorby nenajdeme, ale to, co najdeme je opravdovou třešničkou na dortu. Tím jsou hity LYNX nebo Limbo. V jeho playlistu ale najdeme nepřeberné množství povedených remixů. Jeho domácím prostředím je pak label STMPD Records.

Mike Williams
Mladý holandský producent, který už nějaký pátek objíždí nejlepší světové festivaly. V jeho tvorbě, stejně jako u předchozích producentů, najdeme také veliké množství výborné hudby. Z jeho produkce bych vypíchnul hlavně hity Bambini a Wait another day, na kterém se podílel s umělcem jménem Mesto. Mike svoji hudbu vydává především na labelu Spinnin Records.

Retrovision
Až z prosluněné Francie nám tento mladík přiveze tu nejlepší nálož Future Housu. Člen Diablova Hexagonu je výborně zapadajícím článkem do skládanky lineupu Bratislove. Retrovision je znám především díky skladbě Get down. Jeho dalšími skladbami jsou Waves, Found you nebo novinka Beat house. Jeho nejnovějším kouskem je však remix tracku od Lucas & Steve – Say something, jehož svěží úprava bude určitě letošní letní peckou.

Bratislove bude stát opravdu za to, tak neváhejte s koupí vstupenek. Pořadatelé z MocNoc totiž hlásí posledních pár kousků.