Svět festivalů: Electric Love Festival 2019.

Javor Festivaly

V dnešním dílu rubriky Svět festivalů se podíváme do krásného rakouského Salzburgu, kde se již tradičně koná Electric Love Festival (dále jen ELF).

O lokaci festivalu
Festival se koná v již zmíněném Salzburgu, rodném městě A.W. Mozarta. Areál festivalu se však nenachází přímo v městě, ale na několik kilometrů vzdáleném Salzburgringu. Dějišti mnoha motoristických akcí.

Samotný areál se nachází přímo na okruhu, campy a parkoviště se poté rozprostírají mimo okruh na přilehlých loukách. Na festival se snadno dostanete vlakem, autobusem či letadlem.

V Salzburgu se nachází letiště, avšak pro českého návštěvníka se mi zdá naprosto zbytečné cestovat letadlem. Jako lepší možnost, bych viděl cestování vlakem a po příjezdu do Salzburgu bych využil kyvadlové dopravy do areálu festivalu. A jako poslední a pro českého návštěvníka asi nejlepší variantu, bych viděl cestování autem.

Foto: archiv Electric Love Festival

Line up 2019
Pořadatelé zatím oznámili jen první fázi jmen, ale už teď je jasné, že se zase bude jednat o nejlepší party v Rakousku.

Prvními headlinery jsou: DJ SNAKE, Marshmello, Timmy Trumpet, Oliver Heldens a Sven Vath. První čtyři budou svoji produkci prezentovat na Main stage, kdežto Sven Vath se představí v zbrusu nové Honeycomb techno stage.¨

Dalšími představenými DJs jsou: NWYR, Slushii, ARTY, Mike Williams, Jauz, SEFA, Salvatore Ganacci, Da Tweekaz, Felice nebo Holy Goof.

Stages
Main stage – Největší, nejhezčí, nejbarevnější, prostě main stage, jak má vypadat! Každý rok se na ELF snaží organizátoři vytvořit novou originální stage a myslím, že se jim to daří. Minulý rok byla stage opravdu famózní.

Foto: archiv Electric Love Festival

Techno stage – Na ELF je dost oblíbená i techno stage a pořadatelé se těmto fanouškům snaží letos předcházet. Oznámili totiž její nový vzhled, který má vypadat jako včelí plástev. Nechme se tedy překvapit, jak stage bude opravdu vypadat.

Q – dance stage – Je známo, že v zemích osídlených dřívějšími Germány je Hardstyle nesmírně populární, a proto jednou z největších stage představuje právě Q- dance stage. Ta má každý rok nádherný vzhled a po gorile a slepici se nám loni představila princezna válečnice.

Foto: archiv Electric Love Festival

Club circus stage – Tento obrovitý stan byl loňskou novinkou a návštěvníkům se opravdu zalíbil. Uvidíme ho tedy i v letošním roce.

Foto: archiv Electric Love Festival

Campování
ELF má opravdu skvěle zvládnutý systém campování. Systém funguje tak, že jeden camp je pro lidi, kteří přijedou na festival vlakem a druhý pro ty, kteří přijedou svým osobním vozem nebo karavanem.

To je pro dnešní díl vše. Příště se podíváme na jednodenní, čistě trancovou akci s názvem Cityfest 2019.