Svět festivalů: Parookaville

Javor Festivaly

Téměř dokonalé město uprostřed západního Německa, tím se stává letiště Weeze vždy, když se tu koná festival Parookaville. V této době se zde totiž nachází cirka 80 tisíc návštěvníků, pro které je připraveno fiktivní město smyšleného budovatele a architekta Billa Parooka. Ten měl podle legendy celé toto místo vystavět pro takřka ideální život, plný energické a nespoutané zábavy.

Lokace festivalu
Jak jsem již zmiňoval, festival se koná ne letišti Weeze. To se nachází ve stejnojmenném městě na západě Německa. Jelikož se bavíme téměř o hranicích spolkové republiky se zemí tulipánů, je celkem náročné cestovat na tento festival osobním automobilem. Já osobně bych asi volil vlakovou či letadlovou dopravu, protože nedaleko odsud se nachází dvě velká města a to Kolín na Rýnem a Dortmund.

Line up a Stages
Main stage

Ty největší hvězdy vždy vystupují na největší stage a ani na Parookaville tomu není jinak. Pro rok 2019 jsou na Main stage zatím oznámeni: Afrojack, Armin van Buuren, Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies, Steve Aoki, The Chainsmokers, W&W, Alison Wonderland, DVBBS, Salvatore Ganacci, Showtek a Yellow Claw.

Bill’s Factory

Tato stage představuje dílnu a dům samotného Billa Parooka. Čekejte zde Lost Frequencies, Alle Farben, Hugel, Jauz, Jonas Blue, Kungs, Moksi, NGHTMRE, Ofenbach, Sam Feldt (live), Slander, Zomboy.

Cloud Factory
Above & Beyond, Paul van Dyk, Richie Hawtin, ATB, Brennan Heart, Cosmic Gate, Da Tweekaz, Gunz for hire, Headhunterz, Ilam Bluestone.

Power plant
Felix Krocher, Frontliner, Klaudia Gawlas, Marika Rossa, Sefa Ran-D, Warface.

Time Lab
4B, Garmiani, Brohug, Brooks, Lucas & Steve, Mr.Belt & Wezol.Desert Valley Stage 

Aka Aka, Astrix, Blastoyz, Bliss, Boris Brejcha, Fisher, Infected Mushroom, Liquid Soul, Neelix.

Wacky Shack

Brandon, Lost Identity, Oliver Magenta.

Další dvě stage pro které zatím není program jsou: Brainwash a Penny DJ Tower.

Celé festivalové město je nádherné a je v něm vše, co člověk potřebuje. Svým stylem tak trochu může připomínat Tomorrowland. Takže pokud se rozhodnete festival navštívit, budou se na vás pořadatelé těšit od 19.července do 21. července, kdy festival končí a to se vám opravdu nebude chtít brány festivalu opustit.