Angry Beats: „Představte si Rusa a Vietnamce s mafií v názvu”

Bocianjr Rozhovory

Angry Beats, kamarádi už od dětství, spolužáci, spolupracovníci a DJské duo, které v Čechách řádí již několik let a jejich domovem je DupleX. To jsou Anton Sheremetiev a Vo Anh Tuan (Míra). Jeden je původem z Ruska, druhý z Vietnamu. Kde a kdy se poznali? Proč se chtěli dát na DJskou dráhu a jak se dokázali prosadit za hranicemi? To a mnohem více v dnešním rozhovoru s touto populární dvojicí.

Zdravím kluci! Děkuju vám, že jste si na mě udělali čas a myslím si, že se do toho můžeme pustit!
Ahoj, my děkujeme za zájem!

Když se řekne Angry Beats, asi každý si hned představí dva zkušené a populární DJe z Prahy. Oba jste původem z jiné země, což je o vás známo, ale myslím si, že málo lidí ví, jak jste se vůbec poznali a jak jste se dali dohromady, takže kdy a kde jste se poprvé potkali a jak vás napadlo, že byste spolu mohli začít hrát?
Je to tak, původem jsem z Ruska a Mírovo rodiče z Vietnamu, ale Míra už se narodil tady. Jsme ze stejného města – až z Aše a poznali jsme se už na 1.stupni základky a pak jsme spolu chodili na gympl od 6.třídy, spolu jsme odmaturovali a následně i dodělali vysokou školu v Praze, takže v podstatě trávíme společný čas už od dětství.

DJing vzešel z našeho party života, kdy jsme začínali v roce 2009 a bavila nás elektronická hudba a objížděli jsme hodně akcí. Dříve neexistoval Shazam, takže všechny tracky jsme si nahrávali na telefon a pak doma několik hodin googlovali, i třeba jen podle lyrics, co jaký DJ zahrál. Pamatujem si, jak jsme hledali spoustu tracků ze setu Laidback Luke, který byl v roce 2010 v SaSaZu (např. Skrillex – All I Ask of You). Hrozně nás to bavilo, znali jsme všechny tracky od prvních vteřin extended mixů, takže během setu DJe jsme už vyslyšeli další track během mixu a věděli jsme, který další track následuje. Lidi nám říkali jukebox…

V roce 2012 jsme se hecli a koupili první konzoli a začali míchat doma v obýváku. Hudby jsme měli požehnaně a vždycky, když jsme přišli ze školy nebo práce, tak jsme trávili hodiny nad hledáním nové hudby. 2 roky jsme na to šmrdlali doma a o pár let později jsme tam, kde jsme. Zní to celkem jednoduše, ale není.

Jak vás napadlo jméno “Angry Beats”? Byl to spontánní, nebo promyšlený nápad?
Chtěli jsme mít plurální název, jelikož jsme dvojice a zároveň, aby to mělo spojitost s hudbou – líbil se nám tenkrát projekt SWANKY TUNES, BINGO PLAYERS nebo SWEDISH HOUSE MAFIA, ale představte si Rusa a Vietnamce s projektem s mafií v názvu.

A tak nějak spontánně vyplynulo, že použijeme právě název ANGRY BEATS. Vždycky jsme měli radši tvrdší hudbu a chtěli jsme, aby to charakterizovalo naše hudební vystoupení.

V jakém klubu byla vaše společná premiéra? Co jste hráli za styl?
Poprvé jsme hráli v takovém klubíku v Chebu na narozeninách kamaráda a začátky se odehrávaly především v západních Čechách. Další už více oficiální premiéru jsme měli v Ph+ v Plzni, a pak už se to pomalu nabalovalo.

Hráli jsme od začátku tvrdší electro house, ale i trance nebo progressive house a také podobnosti dnešnímu bass house. Nemáme rádi škatulkování, ani striktní dodržování stylů.

Jste první DJs z České republiky, kteří měli asijskou tour. Jak jste k tomu přišli a jaké z toho máte zážitky? Jaké je asijské publikum a líbil se jim váš styl?
Pokud je první, tak to nevíme a ani netvrdíme. Jsme rádi, když DJ, kterého známe, může reprezentovat ČR v Asii či jakémkoliv dalším světadíle. Například Ríša Reynolds nebo Sasha Vee teď nedávno byli v Číně.

My měli tu čest navštívit minulý rok během dubna Hong Kong a Filipíny. Míra si pak ještě zahrál v Saigonu ve Vietnamu během říjnové dovolené.

Všechno to začalo 2 roky zpět, kdy jsme investovali do tripu na Amsterdam Dance Event. Během hektického víkendu jsme se seznámili se zajímavými lidmi, agenturami atd. Slovo dalo slovo a vznikla naše první tour.  Tenhle rok budeme na ADE potřetí a všem DJs či lidem z hudební branže to doporučujeme, protože je to super zážitek.

Co se týče asijského publika, tak je všude naprosto jiné! 😀 Ale to můžeme vidět i v ČR. V Hong Kongu se lidé především bavili a pili a naopak na Filipínách lidé zase víc pařili.

Byla to pro nás velká zkušenost, za kterou jsme vděční. Člověk má příležitost vidět zábavu na druhé straně zeměkoule a je jedno v jakém státě jsi nebo jakým jazykem lidé mluví, jedno máme všichni společný a to je radost z hudby.  

V dubnu letíme na další asijskou tour, tentokrát do Japonska. Japonsko je jedna ze zemí, která nás fascinuje nejvíc a bude to obrovský zážitek a zkušenost spojená i s cestováním a dovolenou. Navíc máme možnosti hrát i jinde po asijských zemích, ale bohužel všechno nestíháme kvůli práci či hraním v ČR, ale řekli jsme si, že každý rok minimálně jednu tour vždy naplánujeme.

Stala se vám za vaši kariéru nějaká opravdu nepříjemná věc, na kterou dodnes neradi vzpomínáte?
Opravdu nepříjemná věc? Když tak zavzpomínáme, nestalo se nic úplně katastrofálního, většinou to byly drobnosti, které se vždy vyřešily a blbosti my fakt neřešíme, ale sem a tam se stane nějaký problém s technikou a aparaturou a když hraješ před plným klubem a selže technika, není to nic příjemného, bohužel se to stává i slavnějším DJům.  

Vydali jste svůj velmi úspěšný track s názvem “Damn Son” společně s rakouským producentem, který si říká RageMode. Jak jste se k takové spolupráci dostali a byl to první a zároveň poslední track, který od vás v kolaboraci s RageModem uslyšíme?
Na ten track jsme hodně pyšní a jsme rádi, že ho ještě spousta lidí poslouchá a DJs hrají. RageModa jsme objevili díky jeho hudbě. V té době vydával bass house tracky jako např. One Deeper, který jsme často hráli. Začali jsme se s ním psát a spřátelili jsme se, několikrát jsme ho navštívili v Rakousku. Díky naší spolupráci jsme měli možnost hrát v Rakousku s Jauzem a RageMode zase v Duplexu na naší rezidentní noci. Obdivujeme ho, že je tak mladý a jeho produkce je tak kvalitní.

Nějaké projekty máme rozpracované, ale kvůli časové vytíženosti zatím nic neplánujeme. Navíc on má na starost tři vlastní projekty, pod kterými vydává hudbu (ItsVam – future bass, RageMode – bass house, RageCore – happy hardcore). Určitě doporučujeme si něco poslechnout, protože ho supportují velká jména a hrajou v podcastech po celém světě. Teď například zaujal i samotné Chainsmokers se svým remixem na Beach House.

Navíc máme teď rozpracované vlastní projekty. V plánu jsou kolaborace s moravskými kluky z THRILL (některé už zveřejněné), dále jeden future bass track s TMT, dál jeden solo track a další rozpracované věci se španělským producentem.  

Je něco, na co jste za svojí celou kariéru opravdu hrdí? Naopak je něco, co byste změnili?
Jsme hrdí na to, že stále děláme, co nás baví a že to za těch pár let nabralo úplně jiný obrátky, které jsme ze začátku úplně nečekali.

Nic bychom asi neměnili, jsme vděční, že můžeme vystupovat pro lidi, které naše hudba baví.

Máte svoji rezidentní noc v pražském klubu Duplex s názvem “Sakura”. Má to nějaký skrytý význam nebo to je čistě jen vymyšlený název?
Chtěli jsme tématickou noc spojenou s Asií kvůli dekoracím, grafice apod. = prostě to hezky vypadá a je to dobře zapamatovatelný a v té době, kdy jsme to vytvářeli, tak tu nic podobného nebylo. A Japonsko navíc máme rádi. Možná i tím jsme si přitáhli do svého života i výše uvedenou dubnovou tour do Japonska, takže je to asi osud!

A tradičně poslední otázka na závěr – Co byste vzkázali svým fanouškům či fanynkám?
Chtěli bychom jim vzkázat, aby se měli rádi, respektujte své okolí, bavte se i nadále na jakoukoliv dobrou hudbu, protože je to univerzální věc, která nás všechny spojuje.