„Být DJem? Hlavně to chce pevný játra,“ radí WHKRS.

Bocianjr Rozhovory

Duo, které se dostává do podvědomí v čím dál větším měřítku. Plzeňští rodácí Wotty a Nespy spolu vystupují od roku 2015 jako WHKRS. Jak se poznali? Proč hrají raději ve dvojici, než solo a co chystají v následujících týdnech? To a mnohem víc, zjistíte v následujícím rozhovoru. 

Čau kluci, dopředu děkuji, že jste si na tento rozhovor našli čas.
Ahoj, úplně v pohodě! Jsme rádi, že jsi nás s tímto rozhovorem oslovil. 

Hned ze začátku mě zajímá, jak dlouho se už pohybujete na DJské scéně a jak vzpomínáte na své začátky?
Na scéně se společně pohybujeme někdy od léta 2015, kdy jsme se potkali na jednom plzeňském festivale a řekli si, že bychom si někdy mohli zahrát spolu. Znali jsme se už z dřívějška z jednoho plzeňského Music Clubu, kde jsme hrávali sólo a chodívali na sebe pařit. Slovo dalo slovo, udělali jsme společnou noc a zjistili jsme, že nám hraní spolu fakt vyhovuje. Od té doby jsme navštívili opravdu hodně koutů České Republiky, byli na Slovensku, měli jsme možnost si zahrát se spoustou úžasných zahraničních umělců, poznali mnoho umělců českých, se kterými jsme kamarádi a stále nás to bavit nepřestalo!  

Všiml jsem si, že máte každý své umělecké jméno. Hráli jste spolu vždycky a nebo jste měl každý nejprve svoji cestu?Ano, každý jsme dříve hráli samostatně, ale jednalo se spíš o menší kluby v Plzni, okolní diskotéky a narozeninové párty. :D:D 

Máte svůj rezidentní klub Bílej Medvěd v Plzni. Jak jste se k tomu dostali a co to pro vás tehdy znamenalo?
Majitelé jsou stejní jako v Mku, takže jsme navázali na dřívější spolupráci. Medvěda máme hrozně rádi, vždy nám tam vyjdou se vším vstříc a kluci jsou do všeho hrozně zapálení. Jednu akci řekneme něco, co by bylo v klubu super a za týden je to zrealizované. Máme tam zázemí pro svoji noc “WHKRS and FRIENDS”, kterou děláme jednou za půl roku, ale rezidenty nejsme. 23.2. jsme měli další pokračování, kam jsme už po třetí po sobe pozvali zahraniční jména, sice menší ale i tak zajímavá. Tentokrát to byli RAGEMODE (AT) a AVAION (DE). Na první edici jsme měli umělce, co si říká SALKIN (DE) a na druhé kluky z Holandska – RICKY WEST a LAMMER. Každý event tam je pro nás hodně důležitý, protože to bereme jako vlastní půdu a jsme hrozně rádi za každou započatou spolupráci. Když už je reč o Plzni, tak nás lidi kromě Bílého Medvěda můžou lidi slyšet ještě na akcích od JP Entertainment, které jsou vždy hodně super a rádi se na ně vracíme!

Do jakého klubu se už jen třeba díky publiku rádi vracíte?
Na to, abychom mohli porovnávat, jsme ještě v hodně klubech nebyli… 😀 😀   Všechny kluby, kde jsme vystupovali nebo kde vystupujeme mají něco do sebe. Když je dobré publikum, tak se rádi vracíme kamkoli. Baví nás ta různorodost, protože je rozdíl jestli hraješ v Plzni a na severu, kde mají rádi tvrdou hudbu, nebo jestli přijedeš například do Poděbrad, kde ti dělají lidi bordel na klasický house. Zkrátka, jiný kraj, jiný mrav, a proto se rádi vracíme kamkoli.

V dnešní době být DJ je trend, který se poměrně rychle rozmáhá do všech koutů naší republiky, co si o tom myslíte?
Podle nás člověk, který tohle dělá, musí mít nějaký vztah k hudbě, musí hudbě rozumět a ztotožnit se s ní. Pokud má člověk sny, ať si za nimi jde. Časem zjistí, jestli ho to vůbec naplňuje nebo ne. Hlavně to chce pevný játra.. 😀 😀 

V poslední době vás v klubech často vidím se zahraničními jmény, jako jsou například Ricky West nebo Lammer, jak jste s nimi seznámili a proč zrovna oni? 
S Rickym jsme se seznámili cca 2 roky zpět, když jsme mu napsali, že se nám líbí jeho styl a jeho hudba. Pár měsíců na to jsme si psali a došlo to až k tomu, že jsme ho vzali na naši noc do Bílého Medvěda v Plzni. Při té příležitosti jsme se dostali do kontaktu i s Lammerem a brali jsme je oba dva najednou. Byl to mega víkend – pátek byl v Plzni a v sobotu jsme je vzali do Fabricu společně s Namaasem. Rádi na ten víkend vzpomínáme jak my, tak i oni. Teď 16.2. jsme s Rickym opět vystupovali v teplickém UnicoMe, kde to bylo mega! Lidi dělali mosphity a pařili jak zběsilí.

Máte nějaký vzor, jehož životní cesta a činy vás inspirují?
No, vzorů by bylo hodně, ale vzhledem k tomu, že jsme oba vyrostli na metalcore (Asking Alexandria, BMTH, Parkway Drive,…), tak určitě KAYZO, se kterým jsme měli dokonce možnost si zahrát v pražském DUPLEXU. Dále pak GAMMER, GHASTLY, Yellow Claw a spousty dalších umělců… 

Plánujete na tento rok něco speciálního, co by stálo za zmínku?
Jo.. chtěli bychom někde sehnat čas a dodělat konečně připravované EP… :D:D 

Kde vidíte svoji budoucnost za 5 let? Produkce, zahraničí nebo vůně domova?
Budeme hlavně rádi, když za 5 let lidi budou mít stále rádi elektronickou hudbu tak, jako jí mají rádi teď a budou se chodit bavit na akce, ať už tam bude vystupovat kdokoli.  

Je něco, co byste chtěli vzkákat svým fanouškům?
Děkujeme za to, že se vám líbí náš sound a to, co děláme. V to léto 2015, když jsme si řekli, že spolu vystoupíme by nás ani nenapadlo, že to dojde takhle daleko. Když to baví vás, tak je to známka toho, že to děláme dobře a nemáme zpomalovat! <3