Hannah Vee: „Většina lidí si myslí, že je to u djky pouze o vzhledu“

Bocianjr Rozhovory

Dobrá duše, srdce ze zlata – i tak by se dal popsat charakter velmi známé české DJky, která si říká Hannah Vee. Hanička byla 6 let rezidentkou v pražském DupleXu, ale momentálně obývá nové působiště, a to Retro Music Hall, kde má pro tento rok svoji rezidentní noc s názvem „Showtime“. Přejeme ji tak mnoho štěstí, trpělivosti a samozřejmě úspěchů do budoucna.

Jsi vůbec první slečna, se kterou kdy dělám rozhovor a sám za sebe si myslím, že ten pohled z té vaší “ženské” strany je trošku jiný, a tak to bude velice zajímavé čtení. Zajímá mě, kolik let už se hraní věnuješ a jak si se k tomu dostala? Kdy přišel ten zlomový okamžik, kdy jsi zjistila, že je tohle přesně to, čemu se chceš ve svém životě věnovat? Co na to tvoji rodiče a okolí?

Hraní se věnuji 7 let a k hudbě jsem byla celkově vedena již od malička, kdy mě rodiče dali do hudební školy na klávesy a stali se tak mými prvními fanoušky. Později mě naučili bráchové mixovat a já 2 týdny na to hrála poprvé na diskotéce. Zlomový okamžik se stal tehdy, když jsem poprvé hrála v Praze, pro mě jakožto holku z vesnice to bylo jedno velký wow, v ten moment jsem si řekla, že tohle je to, čím bych se chtěla jednou živit. Moje rodina mi byla a stále je velkou oporou ve všem, co mě naplňuje a baví. 

Kdy a kde proběhlo tvé první hraní? Jaký žánr jsi tehdy hrála? Máš před hraním ještě někdy trému?

První hraní proběhlo ve zlínském klubu METRO. Hrála jsem převážně house, funky atd. Celkově jsem se učila vývoj noci od warm up až po konec. Stejně tak se časem rozšiřoval i můj hudební rozhled. Trému mám před každým hraním, není to ani tak z lidí, jako z techniky, která se bohužel pokazit může. Myslím si, že každý dj zná pocit, kdy zapojí flešku do přehrávače a čeká, zda se načte, haha. 

Na naší scéně není nijak extra velké zastoupení žen v djingu, takže jaké to pro tebe je, být jednou z mála?

Abych řekla pravdu, tak si to ani nijak neuvědomuji, že jsem jednou z mála. Ačkoliv vnímám své okolí, tak si snažím jít za svým a ostatní moc neřešit. Většina lidí si myslí, že je to u djky pouze o vzhledu, ale já tím, že chci, aby to bylo primárně o hudbě, tak to mám o to těžší. Každá mince má dvě strany, ta druhá strana je ta energie, emoce z lidí, to je nejvíc, co můžu dostat na oplátku zpět. 

Stala se ti za tvoji kariéru nějaká opravdu nepříjemná věc, na kterou dodnes nerada vzpomínáš?

Nepříjemné věci samozřejmě nastaly, ale nebylo to nic, z čeho bych si nesla trauma do dnes. Jsou to spíše věci, kterými jsem se ponaučila a snažím se jim do budoucna vyvarovat.

Momentálně končí tvá rezidentura v pražském DupleXu, kam tvé kroky povedou dále? Kde se na tebe můžeme těšit dále? Nelituješ toho? Co na to říká tvé okolí?

Ano, přesně tak, nastal čas na změnu. Rozhodnutí padlo tehdy, kdy jsem dostala nabídku z Retro Music Hall. Ráda bych se teď zaměřila více na české publikum. V Duplexu je to přece jen více o cizincích, kteří vám bohužel nedají téměř žádný zpětný feedback. Rozhodnutí nelituji, vše je tak, jak má a co se týče nejbližších, tak ti mě plně podporují v mém rozhodnutí. Již 1. února můžete očekávat mou novou rezidentní noc s názvem „Showtime“, která s sebou přinese spoustu novinek!

Co ráda děláš ve svém volném čase kromě hudby?

Jelikož se v rámci mé práce a hraní pohybuji hodně mezi lidmi, tak ve volném čase nejraději trávím čas s rodinou v pohodlí a klidu domova. Ráda cestuji nebo si zajdu na dobré jídlo! 

Chystáš nějaké plány do budoucna? Jak jsi na tom s produkcí? Láká tě to nebo to jde mimo tebe?

Plány do budoucna včetně produkce jsou, ale chce to čas. Ještě se stále učím. Myslím si, že říkat, že na něčem pracuji, když to tak není by nebylo fér. Já jsem v určitých věcech „hrďouš“, kdy si vše chci dělat sama, proto taky nemůžu slíbit, za jak dlouho bude track, záleží na tom, jak dlouho mi to bude trvat.

Jsi teď ve šťastném vztahu s českým předním dj a producentem Richardem Reynoldsem, nemohla bys prozradit, jak se vaše cesty sešly a popsat, jak vypadá váš hudebně založený vztah? Řešíte hudbu často nebo ji dokážete hodit za hlavu?

S Ríšou se známe už cca 5 – 6 let, poslední rok mě uháněl na rande a musím říct, že měl výdrž vzhledem k mým výmluvám typu „jsem hrozně zaneprázdněná, že nemám čas ani na oběd“, haha. V rámci společných zájmů a humoru to do sebe zapadlo jako puzzle. Hudbu spolu samozřejmě řešíme, ale nijak to nezasahuje do našeho vztahu, umíme i tzv. „vypnout“. 

Našel by se někdo, o kom by se dalo říct, že je tvým vzorem?

Pro mě je velkým vzorem můj brácha Saša. Ačkoliv se zdá jako “vážná tvář”, není tomu tak. Je to člověk na správném místě. Vždy se o nás s bráchou postaral, když bylo potřeba. Poradil a naučil mě se dívat na věci jiným úhlem pohledu – ne vždy to měl lehké. Proto je pro mě vzorem – ne jen jako dj, ale hlavně jako člověk. 

Co bys vzkázala svým fanouškům či fanynkým a lidem, kteří chodí do klubů?

Vzkázala bych to, že každému jednomu z vás velmi děkuji za každou párty, na kterou chodíte. Za skvělou atmosféru, emoce a celkovou podporu! Bez vás by to nebylo ono. Hudba je to, co nás spojuje! 

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce a tobě Miki za rozhovor! 

Takhle to vypadalo na mé poslední residentní noci – Girls on decks🔥 Děkuji, že mi dáváte možnost dělat to, co miluji! #mysecondhomeCredits: Dominik Zelenka

Zveřejnil(a) Hannah Vee dne Neděle 15. září 2019