Bad Rabbit: „What happens backstage stays backstage“

Bocianjr Rozhovory

Říčanští králici Honza & Michal – Bad Rabbit. Tito pohodáři se smyslem pro humor spolu hrají již přes 10 let a objevili se ve spoustě klubech po celé České republice. Kluci jsou specifičtí svým warmup setem, který hrdě aplikují všude, kde se objeví. Dnes tu máme malinko speciální rozhovor, jelikož si přečtete odpovědi obou chlapců, více již níže v rozhovoru!

Čau kluci! Mám radost, že jste si na mě udělali čas a let’s do this!

Bad Rabbit: Díky za oslovení na rozhovor!

Hned takhle na začátku mi povězte, jak dlouho spolu už hrajete a kdy se vaše cesty sešly? Hráli jste vždy spolu? Jak si mám přebrat váš pseudonym “Bad Rabbit”?

Honza: Každý z nás hrajeme přibližně 10 let. Poprvé jsme se setkali na říčanské diskotéce v bývalém Ballagiu. Já se věnoval spíš VJingu a Michal DJingu, kde jsme měli projekt s Alešem Matouškem. Po delší době bylo mé pokračování jako komerční DJ pro „vystříkaný“ pařmeny, když se hrál Ego, Ben Cristovao a Michael Jackson :D. Ale zpět ke společnému projektu Bad Rabbit, ten vznikl společně 12/2014, takže od této chvíle.

Michal: Bad Rabbit je tak blbý název, že si ho každý hned zapamatuje. Prostě králíci. Všichni se ptají proč se jmenujeme takhle, ale je to vesměs čistá kalkulace.

Spoustu lidí a promotéři ví, že umíte zahrát kvalitní warmup, rozhodovali jste se, jakým stylem půjdete nebo jste už od začátku vaší kariéry věděli, že vás tohle naplňuje a tyhle časy chcete hrát? Změnilo by se něco, kdybyste mohli vrátit čas?

Honza: Tak každého sen je hrát v primetimech a mydlit tvrdé beaty do lidí. Hrali jsme hardhouse, jungle terror a další zvěrstva – prostě ať všichni paří. No ale najednou jsme objevili tribal a veškeré podobné styly a to bylo prostě ono. Teďka radši smysluplný warmup (house, techhouse, groove), co má hlavu a patu. Začít zlehka a končit rozjetě, aby headliner měl v klubu naladěný lidi.

Michal: Kdyby si nás slyšel na začátku, možná by sis myslel, že jsi zabloudil na Matějskou. Hráli jsme kdejaký prazvuk co duněl. Dneska už hudbu vnímáme o dost jinak. Jsme starší, klidnější a baví nás už jiné věci.

Objevili jste se v klubech po celé České republice, mezi vaše největší úspěchy patří pražský DupleX a Retro Music Hall, stojí za těmito kluby nějaký příběh, jak jste se zde ocitli a bylo to pro vás nejlepší hraní? Kam jste se vždy chtěli podívat, ale zatím to nevyšlo?

Honza: Jsem rád, že jsme to dotáhli do těchto špičkových klubů v Praze, každé hraní má nějaký příběh. Líbili jsme se DJům na jiných akcích, tak proč nepřijmout pozvání na jejich klubovou noc. Objevili jsme se v klubech Střelnice Jablonec, Babylon Liberec, UnicoMe Teplice, Kahan Most, Pantheon a Mko Plzeň, DeNoche HK, Charles Bar Poděbrady, Black Storm HB, Luxor Česká Lípa a na dvou open airech – Sun Dance Festival na Hostivařské přehradě a CAMP FESTIVALu v Dubňanech u Hodonína. Rádi bychom odehráli set třeba na dalších místech na Moravě :-).

Michal: Pro mě osobně nejlepší hraní byl asi Opening Babylonu 2016 tuším, a veškeré akce z posledních let v klubu Black Storm v Havlíčkově Brodě, které má pod palcem SIGGI. Co se týká nesplněného snu, tak jednoznačně Mácháč. Ale co tam tak těch 9 let ve vší počestnosti jezdím, je možná dobře, že tam nehrajeme. V pozici kraba se totiž hraje dost blbě :-D.

Za vaši kariéru jste jistě posbírali spousty zajímavých historek, můžete se o jednu dobrou a popřípadě i jednu špatnou podělit?

Honza: No.. na vyprávění historek bych předal slovo Michalovi. Já jsem jenom hodný řidič :-D.

Michal: Hele, těch historek je milarda, a těžko se něco vybírá. Každopádně se vše děje vždy v backstage a o tom by se nemělo mluvit. Každopádně nablito v hotelové ventilaci, pokažená svatba, malinko sjetá holka, co viděla v backstagi draka, sranda s nafukovacími balónky, co mě neunesou… a to je jen zlomek. Ale říká se: „What happens backstage stays backstage“ :-D.

Jak na vás působí naše scéna? Myslíte si, že se od dob, kdy jste začínali, hodně změnila? Najdete tu nějakého člověka, kterého byste z naši scény vyzdvihli a poslali zaslouženě do zahraničí? Co naopak publikum v dnešní době v porovnání s dřívějškem?

Honza: Méně úcty, předhánění ega a pouštět tvrdou muziku do davu a vyhrát všechno :-D. No určitě Vojta Malý, kterého jsme dokopali poprvé veřejně na akci s Richardem Reynoldsem v Říčanech a vídíte, kam to chlapec dotáhl a jakou hudbu skládá!

Michal: Co se scény týče, změnilo se snad úplně všechno. Přijde mi, že dnes se kolem scény točí spousta lidí, co nemají ani talent, ani skutečnou lásku k hudbě. Vidí jen pozlátko, holky, prachy a chlast. Jsem rád, že jsem za ty roky poznal pár skutečných hudebních nadšenců, co hrajou srdcem, nelezou nikomu do řiti a nejsou falešný. Ostatní jsem se časem naučil ignorovat. Pokud někoho vyzdvihnout, tak tady se s Honzou shodneme. Vojta nebo-li „LYAM“ tady v ČR už nemá dávno co dělat.

Chystáte do budoucna nějaké novinky nebo vám vyhovuje tento poklidný styl? Máte hodně své vlastní práce?

Honza: Ne nechystáme, já jsem rád, že jsem rád, mám vlastní práce dost :-D. DJing mám pouze for fun! Takže, když bude někdo chtít doplnit lajnu, nechť se ozve ;-).

Michal: Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem sice dobrý, ale chtěl bych se ještě zdokonalit. Co se Bad Rabbit týče, už se nikam úplně neženeme. 10 let na scéně je dost na to předat štafetu mladším. Samozřejmě nekončíme, ale nemáme potřebu už nikomu nic dokazovat.

Na jaké technice jste začínali a máte nějaký jiný koníček, který se týká hudby? Například sbírání LPček či CDček?

Honza: Já jsem konzolista – začátek byl na kontrolérech od Native Instrument, Omnitronic a pak Pioneer DJ. Přehrávače následně až v Bad Rabbit. Jinak hodně utrácím za zvukovou a světělnou techniku – ostatní to nechápou :-D.

Michal: Já začínal na stovkách PIO. Never More.

Vzkázali byste něco svým fanouškům či fanynkám?

Že už by se po těch letech mohli přestat schovávat. Nějací by bodli (smích).

How to be bad – #1 – Babylon Episode

Tak je to venku! Naše první "How To Be Bad" a to konkrétně z Babylonu. Co se dozvíš? Jak to vypadá, když se v Liberci otevírá klub po letech? Že se tam přes 1000 lidí fakt nevejde? Jak (skoro) rozbít na párty kámošovi kebuli a nebo jakou náladu měl místní DJ MD, který na místě slavil i narozeniny? Všechno nejhnusnější ty jeden bastarde! 😀 A dále taky že když je zima, zní jeden z nás trochu jako moderátor večerníčku :-D. No je toho tam hromada a proto, že nejsme egoisti, tak jsme ve videu vidět o něco méně a nechali jsme vyniknout ty kvůli kterým to děláme. Příště se na vás vykašleme, a uděláme video, kde budeme jen my 😀 …!Za spolupráci a video děkujeme Ulicam production :-)Příští "How To Be Bad" bychom chtěli natočit 30.1, kde bychom chtěli (když se to povede) i trochu vyzpovídat kluky z MATAMAR nebo Markuse Delariccu, takže nám držte palce, ať se nám to podaří!#badarmy #babylon #djmdajehohovna #tapodlahahopraštila #schválně #badrabbit

Zveřejnil(a) Bad Rabbit dne Pátek 15. ledna 2016