„Připravuji projekt s hudebníkem z německého Got Talent“, říká Tosch.

Sedrick Rozhovory

DJ Tosch je známý DJ a producent z Německa, který má za sebou celou řadu úspěšných songů. Svoji stopu zanechal i v Česku, když produkoval tracky pro Michala Davida, Lucii Vondráčkovou a Markétu Konvičkovou. Jak se dostal do Čech a proč je dobré, se o něho zajímat, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ahoj. Díky za tvůj čas. Jsem rád, že si můžeme zase po dlouhé době popovídat. Pojď se trochu představit našim čtenářům.
Ahoj Martine, já také děkuji. Pusťme se do toho.

Kolik let se věnuješ produkci a DJingu?
DJingu se věnuji od roku 1996, tedy 23 let a produkci od roku 2001, takže 18 let.

Co považuješ za svůj největší úspěch?
Umístění mých tracků v hitparádách: 2x 1.místo v USA (1x electro house chart, 1x iTunes sales chart), to bylo v lednu 2019 s aktuálním singlem Crazy. 1.místo iTunes-sales-chart/Dance & Album v Holandsku v listopadu 2018 pro můj remake hitu Somewhere over the Rainbow 2k18 a s původním Somewhere over the Rainbow jsem byl v top 20 ve 12 zemích Evropy, to bylo v roce 2011.

Máš svůj vlastní label. Kolik producentů pod ním vydává songy?
Ano, mám svůj vlastní label a vydavatelství, kde je aktuálně 30 interpretů. Díky vydavatelství spolupracuji například s Mercedes Benz, The Wimbledon Association a dalšími pobočkami v USA (Warner Bros., Comedy Central, MTV Canada, ABC Prime, Netflix,….)

Jsi poměrně známý i v Čechách, díky produkci pro hvězdy české pop music, jako Lucie Vondráčková, Markéta Konvičková a dokonce i pro Michala Davida. Jak jsi se k této spolupráci dostal?
V 2017 se mě Michalův manažer zeptal, zda bych pro něho vytvořil song na podporu Petry Kvitové, která se po tom šíleném incidentu vracela na kurty. Líbil se jim jeden můj straší track a chtěli novou verzi právě pro tuto příležitost. Track si vedl velmi dobře v rádiu i televizi. Dostali jsme skvělý ohlas z tenisového světa a především samotná Kvitová byla nadšená. Po tomto úspěchu jsme se pustili do další práci, tentokrát na duetu s Michala s Markétou. Song s názvem Už svítá, má dodnes skvělou sledovanost na Youtube.

A co DJing? Také se mu věnuješ?
Ano, stále se mu věnuju. Hrál jsem na obrovských eventech v Německu (Loveparade), Švýcarsku (Streedparade) a Rakousku (Electric Love Festival). Mezitím dostávám hraní v Itálii, Francii a na Ukrajině. Občas také vystupuji v Jižní Americe.

Máš nějaké vzory?
Mám pár idolů, u kterých miluju jejich práci. Především Tiesto a Bart Claessen.

Chystáš nějaký nový song?
Můj aktuální singl Crazy je stále na prvním místě v USA iTunes Charts. Před pár dny vyšel další singl s názvem TECHNO-ID. Plánů do budoucna mám mnoho. Nyní připravuji spolupráci s hudebníkem z neměckého Got Talent, nový video projekt pro Netflix a E-Commerce. Připravuji nové album s názvem No Jukebox Can Play That, které vyjde 25. března. Ještě předtím však vyjde Trance EP a a nový singl se skvělou francouzskou zpěvačku, který bude obsahovat také remix od tebe, kámo!

A na závěr. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Mějte svoji mysl vždy otevřenou pro elektronickou hudbu a prostě never stop the party!

Díky za odpovědi. Přeji ať se v budoucnu daří a zase někdy ahoj!