Pod lupou: EDMANIA Open Air 2019

Javor Festivaly

V třetím týdnu prosluněného června se v krásném městečku Trenčín konal festival, který se opravdu povedl. Tento festival nese název EDMANIA a jedná se o již zaběhnutou značku. V minulosti se na tomto festivalu představili umělci jako Armin van Buuren nebo Axwell & Ingrosso. Letošní ročník byl pro festival průlomový a přinesl mnoho změn. My jsme byli u toho, a tak vám celý festival detailně rozebereme.

1.Stage

Mainstage

Pohltit fanouška úchvatností stage je to, po čem touží každý pořadatel festivalu. V Trenčíně se to povedlo a opravdu velká stage s velkými LED panely doplněnými o velký počet světelných projektorů se o efekty starala opravdu dobře. Aby stage trošku hrála do konceptu festivalu, tedy do tématu Alenka v říši divů, tak byla stage dozdobena mnoha prvky z této pohádky.

Trance & Techno 

Krytá stage, ve které se nejednalo o komerci, ale o pořádnou dávku trancové hudby, která ovládla páteční večer a techno hudby, která ovládla sobotu. Tato menší stage byla velmi dobře ozvučena a výbornou atmosféru doplňovala i obrovská LED stěna za umělci. Celý stan byl doplněn o působivé zářivky na bocích, které naprosto dotvářely atmosféru a po chvíli dávaly pocit, že nejste ani ve stanu.

Silent stage

Krásný kopulovitý stan, ve kterém bylo po celou dobu festivalu božské ticho, byl totiž vybaven sluchátky pro návštěvníky a ve stanu samotném se pak nacházeli dva DJ pulty.

Secret stage

Malá stage schována uprostřed bloků toalet. Tato stage je velmi originálním nápadem.

2. Lineup

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou můžeme říci, že co se lineupu týče, jedná o nejlepší česko – slovenský festival. Na mainstage se totiž představili jména jako: Afrojack, W&W, Sunnery James & Ryan Marciano, Kill the Buzz, Zonderling, Watërmat, Ummet Ozcan, Todd Helder, Bruno Martini nebo COONE.

Ve vedlejším stanu se pak představili jména jako Cosmic Gate, FUTURECODE, Khomha, Slam nebo Klaudia Gawlas.

3. Jídlo a pití

Občerstvení na festivalu je jedním z mnoha aspektů oblíbenosti festivalu. Na EDMANII to pořadatelé dobře vědí, a tak mají přichystáno dostatek stánků s jídlem i pitím. Výběr jídelních stánků je pestrý a jídlo v nich chutné. S pitím je to obdobné, jediné, co by snad někomu mohlo vadit, je jeden druh piva. Navíc ne zcela perfektní chuti. To snad ale pořadatelé do dalšího ročníku vyladí a budeme si moci vychutnat jedinečný chuťový zážitek.

4. Kemp

Ubytování na festivalu skýtá více možností a to buď v připraveném kempu na louce hned za festivalem nebo v hale hned vedle areálu. Umístění kempu je možná trochu nešťastné, zde ale musím podotknout, že jde pouze o mé předpoklady, protože se kemp nachází přímo proti mainstage. V kempu je možnost zakoupení již postaveného stanu. Spaní v hale je velmi příjemné a to především díky jistotě suchých věcí.

5. Okolí festivalu

Trenčín, město kde se festival koná, je nádherným městem a pro sobotní procházku naprosto ideální. Celému městu dominuje obrovský hrad umístěný na kopci nad městem nebo nádherné náměstí přímo pod ním.

Hodnocení je tedy jasné, a to 5/5. K tomu všemu bych ještě přidal bonusový bod za hymnu celé 4. edice, kterou připravil Dlugosh.