Rozhovor s Cosmic Gate: „Trance scéna má nejvěrnější fanoušky.“

Sedrick Rozhovory

Cosmic Gate, německé hudební duo, které se již dvacet let plaví ve vodách trance music. Jak je možné, že jsou stále tak úspěšní a nelezou si na nervy? Co si myslí o trance scéně? Těší se na jejich první vystoupení na Slovensku v rámci festivalu EDMANIA? Měli jsme tu čest oba členy vyzpovídat a přinášíme vám celý rozhovor.

Ahoj pánové, než začneme, děkujeme za váš čas a gratulujeme k 20 letům vašeho společného působení.
Kdykoliv, děkujeme za pozvání. Co můžeme říci, 20 let jako DJ duo může znít jako něco nereálného. Na druhou nám ten čas strašně rychle utekl. Máme tu čest dělat to, co máme rádi. Jsme prostě jen šťastní chlapi, které těší to, že se náš oblíbený koníček změnil v naše podnikání, a proto jsme nikdy neztratili lásku a vášeň pro tuhle práci. Slavíme 20 let našeho DJského bratrství.

Co si myslíte, že byste dělali, pokud by se z vás nestali DJs?
To je moc dobrá otázka, na kterou ale nemáme přesnou odpověď. Možná bychom pracovali někde v kanceláři, nebo bychom se snažili rozjet hudební byznys solo, kdo ví. Každopádně přesně proto jsme rádi za úspěch Cosmic Gate.

Jak se vám oběma daří udržet si váš jedineční hudební styl?
Na to je docela jednoduchá odpověď. Prostě jsme od začátku následovali svůj vlastní vkus a nehonili se za žádnými trendy. Děláme jen svoje vlastní věci. Děláme hudbu srdcem a duší. Hudbu, kterou máme rádi a doufáme, že i naši fanoušci jsou v tomto ohledu s námi na jedné vlně.

Jak si myslíte, že se změnila trance scéna za poslední roky?
Trance scéna je v mnoha zemích fenoménem. 30000 lidí chodí na obrovské trance eventy, ale na druhou stranu spousta měst nemá ani malý trance event. Je to ale scéna s nejvěrnějšími fanoušky, Trancefamily je opravdu úžasné a jedinečné seskupení, což je možná důvod, proč jsou to lidé, kteří poslouchají něco, co je mimo mainstream. Nepotřebujete podporu od médií a rozhlasových stanic, když máte vedle sebe takovou komunitu. Trance, jako takový, se samozřejmě vyvinul. Má stále více podstylů, stejně jako celá elektronická hudba a proto je tak různorodá.

Jaká byla ta nejbláznivější věc, která se vám na párty stala?
Za ta léta se už stalo tolik věcí. Výpadky proudu během hraní, evakuace z akce, nebo když řidiči nemohli najít přesné místo eventu. Bylo toho hodně a jen to dokazuje, že se nejedná o žádnou rutinu.

Máte nějaké akce, které se vám opravdu vryly do paměti?
Jsou to samozřejmě ty největší eventy, jako Tomorrowland, EDC, Ultra nebo Creamfields, což je vždycky zábava a čest, být na takových festivalech. Pak jsou tu ale ty menší akce, které často dosahují ještě lepší atmosféry a to díky intimním prostorám a úžasné energii, kam si lidé chodí poslechnout náš specifický sound.

A co EDMANIA? Těšíte se?
Zatím jsme bohužel nikdy nehráli na Slovensku, proto nás moc potěšily reakce při ohlášení našeho jména. Nečekáme nic jiného, než úžasnou párty pro nás i naše fanoušky.

Co od vás mohou fanoušci v následujících měsících očekávat?
Chystáme album k 20 letům, které bude vydáno ještě před létem. Jsme nadšeni z tohoto milníku v naší kariéře. Čeká nás opravdu pořádná letní jízda v čele s Tomorrowlandem, Parookaville nebo Creamfiealds.

To zní skvěle! Díky za váš čas a uvidíme se na Slovensku.
Díky moc a těšíme se na EDMANII!