Svět festivalů: Cityfest 2019

Javor Festivaly

V dnešním díle rubriky Svět festivalů zůstaneme v naší malé zemičce a to ve stověžaté Praze. Zde se odehraje trancový festival Cityfest, jenž se po dvou edicích přestěhoval z pardubické Tipsport arény na pražské výstaviště v Holešovicích.

O lokaci festivalu
Jak jsem již zmínil výše, festival se odehrává v Praze. Letos se však neodehraje na nádvoří výstaviště jak tomu bylo loni, ale v malé sportovní hale v Holešovicích. Malá sportovní hala prošla rekonstrukcí a tak se pořadatelé rozhodli přesunout festival do těchto vnitřních prostor. Do pražských Holešovic se dostanete velice snadno a to buď vlakem na Holešovické nádraží, nebo metrem z nádraží hlavního.

Historie
Pod názvem Cityfest se bude festival konat již po čtvrté. Po druhé se bude konat v Praze. První dva ročníky se konaly v Pardubicích. Festival se od začátku soustředí především na trancový styl hudby.

Line up
Pro rok 2019 si organizátoři připravili skvělý lineup plný zajímavých jmen, jako Ben Nicky, Berg, Bryan Kearney, Davey Asprey, Ilan Bluestone, John O’Callaghan a zatím posledním jménem jsou Kyau & Albert.

Stages
Pro tento rok vám nemohu bohužel sdělit jak bude stage vypadat, protože se organizátoři rozhodli přesunout areál do čistě vnitřních prostor. Mohu vám však říct, že loni byla stage poněkud menší než tomu bylo v Pardubicích. Nic to ale nezkazilo.

Foto: archiv Cityfest

Druhá vnitřní stage byla také skvěle osvětlena a ozvučena.

Foto: archiv Cityfest

To je zatím vše, co bych vám k tomuto festivalu mohl říct. O podrobnějších novinkách z letošního ročníku vás samozřejmě budeme informovat.

Příště se můžete těšit na opravdu obsáhlý díl, který se zaměří na maďarský Balaton Sound.