Svět festivalů: Balaton Sound

Javor Festivaly

Slunko, jezero, pláž, krásné ženy, hudba, přátelé. To všechno se mi vybaví, když se řekne Balaton a ne náhodou se zde koná jeden z největších festivalů taneční a populární hudby v Evropě. Ano, přátelé, v dnešním díle rubriky Svět festivalů se podíváme na zoubek, pro Čechy velmi oblíbenému, festivalu Balaton Sound.

Lokace festivalu
Festival se každoročně koná na jižním břehu balatonského jezera, zde v malém městečku Zamárdi, se poklidné nábřeží promění v jednu z největších letních párty v Evropě.
Zamárdi, je asi 5km vzdáleno od většího města Siófok, kam se pohodlně dostanete po dálnici z Budapešti, nebo po silnici od města Györ.
Přímo do Zamárdi jezdí pravidelné vlakové spojení a pro ubytované například v Budapešti či jiných větších městech jezdí autobusy zajištěné pořadateli.

Foto: archiv Balaton Sound

Line – up 2019
Na letošní ročník se můžete těšit, protože prozatím oznámená jména, jsou těmi největšími hvězdami taneční scény.
Oznámeni jsou : Armin van Buuren, Sunnery James & Ryan Marciano, Marshmello, Tiesto, Nervo, Timmy trumpet, The Chainsmokers, DJ SNAKE, J Balvin, Future, Paul Kalkbrenner, Nicky Romero, Jess Glynne, Rudimental, Don Diablo, Tchami & Malaa – NO Redemption, Jauz, Deorro, Vinai, Dubfire, Killy, Hernan Cattaneo, Martin Jensen a Will Sparks.

Foto: archiv Balaton Sound

Stages
Na Balaton Sound si na své přijde opravdu každý. Nachází se tu totiž: Main stage, Elrow stage, Heineken stage, Finlandia stage, Jagermeister arena

Foto: archiv Balaton Sound

Ubytování
Od Stanu až po apartmán, tak se dají popsat možnosti ubytování na festivalu.
Stanování – Pokud se rozhodnete stanovat, můžete hned třemi způsoby. Tím nejlepším pro vaše nohy bude beach camp, nacházející se přibližně 300 metrů od areálu festivalu. V tomto kempu jsou stany pro většinu lidí za příplatek již postaveny.
Druhou možností stanování je hlavní camp festivalu nacházející se přibližně 1500 metrů od areálu. Sám jsem v tomto kempu bydlel a cesta po protančené noci je opravdu zdlouhavá . Navíc se v kempu nenachází mnoho stínu, a tak se připravte, že ve stanu bude hned v ranních hodinách nepříjemné teplo.
Třetí možností je Camp Mirabella, velice oblíbený kemp vzdálený stejně daleko jako ten hlavní, ovšem je celý zalesněný, takže se tu krásně vyspíte.
Pokud vlastníte karavan či větší auto, pak i pro vás je zde přichystán camp. Ten je přibližně stejně daleko jako beach camp.
A poslední možností je samozřejmě ubytování v domech, hotelech, penzionech, apartmánech. Avšak tyto možnosti ubytování i přes jejich množství jsou ve velké míře obsazeny a ceny nejsou příliš lákavé.

Foto: archiv Balaton Sound

Zajímavosti
Areál festivalu je obrovský. Je zde naprosto vše, co vás napadne.
Jídlo – V areálu kempu i festivalu se nachází obrovské množství stánků s jídlem, ve kterých si můžete zakoupit klasické festivalové pokrmy nebo maďarské speciality. Já osobně musím doporučit maďarské langoše!
Pití – Bary a výčepy jsou též skoro všude a to nejhlavnější pivo i drinky jsou zde, jak se říká : ,,za babku“.
Koupání – Balaton je největší sladkovodní jezero ve střední Evropě, takže o koupání opravdu není nouze. Jedinou vadou na kráse je možná travnatá pláž s horším přístupem k vodě. Za menší úplatu lze pronajmout šlapadlo či jachtu s kapitánem.

Foto: archiv Balaton Sound

Atrakce – Největší atrakcí je bezesporu obrovské ruské kolo. Jedna jízda vás vyjde asi na 150 korun. Druhou atrakcí, kterou určitě stojí za to navštívit, je Bungee jumping.

V areálu se nachází workout tělocvična, takže ani zde nepřijdete o svoji kondici. Pokud budete chtít příjemně strávit odpoledne s větrem v zádech, doporučuji party loď, která vyjíždí každý den v několika časech.

Foto: archiv Balaton Sound

S tímhle vším nezbývá nic jiného, než si párty pořádně užít.

To je ode mne pro dnešek vše. V příštím díle se podíváme do Británie, kde se koná Creamfields.