Svět festivalů: Creamfields

Javor Festivaly

Jeden z největších letních festivalů v Evropě? Ano, to je Creamfields! Letos se uskuteční 22. – 25.8. a že půjde o pořádnou párty, je víceméně jasné.

Lokace festivalu
Festival se odehrává na britských ostrovech a to mezi městy Liverpool a Manchester v malebném městečku Daresbury. Na festival se pak dostanete nejsnáze letecky a to buď do Londýna nebo do již zmíněných měst. Doprava na festival je pak zajištěna vlaky či autobusy.

Line up
Line up je na Creamfields asi vždy to nejzajímavější a to proto, že tu hrají ty největší hvězdy, ale i neobvyklé dvojice či trojice. Pořadatelé nám zatím oznámili jen první vlnu, ale už teď si tam každý přijde na své!

Králem lineupu bude do zajisté švédské trio Swedish House Mafia, s nimiž bude svádět boj o korunu Deadmau5 se svojí novou audiovizuální show Cube 3.0. Mezi dalšími najdeme jména jako Adam Beyer, The Chemical Brothers, Paul van Dyk nebo legenda Carl Cox.

Další oznámená jména: Martin Garrix, Tiesto, Timmy Trumpet, Alan Fitzpatrick, Fisher, Oliver Heldens, Headhunterz, Tchami, Solardo, Wilkinson, Dimitri Vegas & Like Mike nebo Camelphat.

Campování
Festival nabízí krásný prostor pro campování, kterému říkají Dreamfields. Zde se můžete ubytovat a myslím, že po dobu 4 nocí vám bude příjemným domovem.

Stages
O stagích se toho nedá moc říci, protože pořadatelé přichází každý rok s něčím jiným. Letos se dá ale předpokládat, že se celá stage přizpůsobí show SHM.

Festival nabízí hned několik stagí a příjemné je především, že většina je schována pod střechou.

Příště zavítáme do města Ostravy kde se v krajové části s názvem ,,Dolní Vítkovice“ odehrává festival Beats4Love.