Svět festivalů: EDMANIA Open Air 2019

Javor Festivaly

V dnešní rubrice Svět festivalů, zavítáme k našim sousedům na Slovensko, kde se již po několikáté uskuteční víkendový festival EDMANIA.

O lokaci festivalu.
Festival se koná v krásném slovenském městě Trenčíně, na výstavišti EXPO Center. Tato lokace je vhodná pro uspořádání jak zimních, tak i letních festivalů. Do Trenčína se pohodlně dostanete vlakem a nebo jedním z mnoha pártybusů. EXPO Center se nachází asi 2 km od vlakového a autobusového nádraží. Využít však můžete služby kyvadlové dopravy, která vás pohodlně dopraví až do areálu festivalu.

Historie festivalu
Historie tohoto festivalu se začala psát v roce 2015, kdy se v EXPO Centru konala první, zimní edice tohoto festivalu. V roce 2016 se konala znovu a to hned dvakrát. Jedna v zimě uvnitř a v letních měsících se poprvé konala venku.

Tato edice se jménem: ,,We love Trance“, zaznamenala velmi kladné ohlasy, a tak se pořadatelé rozhodli v jejich práci pokračovat. Rozhodně však neusnuli na vavřínech a začali makat ještě tvrději.

Festival se od té doby vyšvihl neuvěřitelným způsobem a v roce 2019 se čeká, že tomu nebude jinak.

Line – up 2019
Organizátoři se od minulé edice opravdu snažili a na letošním line-upu to bude jistě hodně znát.

Prvním letošním jménem byla trancová dvojice Cosmic gate, která mezi fanoušky způsobila rozruch a ještě větší očekávání, co přijde příště. 

Druhým jménem bylo jméno prvního headlinera a po oznámení dvojice Sunnery James & Ryan Marciano, bylo dobrých ohlasů ještě více.

Třetím jménem byla zase trancová pecka a tou byla dvojice FUTURE CODE, jenž je tvořena z umělců Ben Gold a Omnia.

Na Štědrý den nám pořadatelé nadělili pořádný dáreček. Tímto dárečkem byl DJ, který bez pochyby patří mezi elitu. Nebyl jím nikdo jiný, než Afrojack.

Dalšími oznámenými jsou francouz Watermat, hardstylový Coone a psytrancový Blastoyz.

Stages
Loni se na EDMANII představili 2 stage a ani letos tomu nebude jinak. Hlavní main stage se loni pyšnila obrovskou obrazovkou a skvělým světelným prstencem, visícím ze střechy stage. Letos se dá čekat, že pořadatelé opět zapojili fantazii a přijdou zase něčím výjimečným.

Campování
EDMANIA se o své návštěvníky bezvadně stará, a tak je pro ně připraven camp s postavenými stany a za menší poplatek si zde půjčíte i deku a spacák. To nabízí snadnější cestování, přeci jenom při dlouhé cestě se stan dost pronese. Camp nabízí i dražší variantu Black&Fresh. Tyto stany jsou celý den uvnitř tmavé a drží příjemnou teplotu stanu.

Kdyby jste však chtěli, můžete přijet i se svým karavanem, nebo si postavit stan svůj. Camp je však od areálu vzdálen přibližně 2km. Pokud chcete bydlet přímo v místě areálu, tak i pro vás mají pořadatelé variantu a tou je stanování uvnitř EXPO haly.

Zajímavosti
Jelikož jsem festival zatím nenavštívil, nemohu vám sdělit žádné zajímavosti. Na letošní edici se však chystám, a tak vám poté napíšu jaký festival byl.

Toť vše, co potřebujete o festivalu vědět a příště se můžete těšit na rakouský Electric Love Festival.