Svět festivalů: Ultra Music Festival Miami

Javor Festivaly

V dnešním díle rubriky Svět festivalů, se podíváme na zoubek opravdovému velikánu. Tím velikánem je po celém světě známá Ultra Miami. Nejenom, že patří k těm nejoblíbenějším, ale patří i k těm nejstarším. Loňský ročník měl totiž číslovku 20. Letošní jednadvacátý ročník bude ale v něčem zvláštní, v čem? To se za chvilinku dozvíme.

Lokace festivalu
Zvláštnost letošní edice si řekneme už teď. Ano, je to právě lokace festivalu, která se po dlouhé době opět mění. Festival se přesouvá s Bayfront parku na Virginia Key Park, kde se pořadatelé mohou předvést s daleko větší a honosnější stage, než uvnitř Miami. Hudební produkce se pak posune z půlnoci až do druhé hodiny ranní.

Line up
Nejsilnější stránkou festivalu bývá právě lineup, pojďme si tedy říci, na jaké zajímavé producenty se můžeme těšit.

Jedním z headlinerů je Martin Garrix, který se na Ultra vrací po dvou letech. Nevrací se však sám, ale přiveze s sebou i svoji STMPD Records partu, do které patří umělci jako Brooks, Matisse & Sadko, Julian Jordan, Justin Mylo, Dubvision nebo TV Noise. Tito Borci pak vystoupí v neděli na UMF Radio stage.

S velkým očekáváním se také čeká na Deadmau5e a jeho CUBE 3.0 show, která si zde odbude světovou premiéru.

Letošní Ultra bude plná takovýchto projektů. Dalšími headlinery pak budou osvědčená jména jako The Chainsmokers, Marshmello, Zedd či Armin van Buuren.

Stages
Vynikající lineup vždy na Ultra podpoří i kvalitní stage. Main stage je vždy doslova poseta LED obrazovkami a výsledný efekt je prostě dokonalý.

2016
2017
2018
Worldwide stage
Arcadia – Megastructure
Arcadia – Spider

Ultra Miami je prvním festivalem roku a vždy zde dojde k nějakému překvapení, všichni vypouští nové tracky a baví se samotnou hudbou. Naštěstí pro nás je celý víkend vysílán živě.

Takže pokud chceš vidět a slyšet Ultra Miami, dívej se poslední březnový víkend na stream a udělej si doma pořádnou párty.