Znovuzrození teplické legendy – Music Club Komín | Julio Production

Bocianjr Rozhovory

V Teplicích se bude 6. července otvírat staronový klub Komín a hned pro vás Julio z Julio Production přichystal společně s klubem velmi kvalitní opening párty, na kterou jen tak nezapomenete. Akce má poměrně nabušený line-up, takže v čele nesmí chybět náš český Jauz – MANENE. Dále se určitě můžete těšit na kluky z WHKRS, DJ TIGIHO, DENISE WEIZSE, který má v Teplicích slušnou fanouškovskou základnu a určitě se do Teplic těší, LYAMA a kluky MATIS & MIRASSO. Na počest otevření tohoto klubu jsme si společně s Juliem připravili rozhovor jak o novém klubu Komín, tak o něm samotném. Pokud se chcete o Juliovi něco nového dozvědět, určitě pokračujte dále v tomto článku.

Jak si se stal promotérem? Vyhovuje ti tenhle režim a zvládáš to nebo je to náročné? Mohl by si mi popsat tvůj týden?

No bylo to vlastně úplně náhodně. Jednou kdysi dávno jsem na ICQ napsal Jakubovi Čížkovi (Džejkobovi), že sháním byt v Praze na jedno natáčení a v ten moment mi odepsal, že neví, ale že má pro mě nabídku, že chce v Ústí dělat mejdany a že shání někoho jako jsem já, koho zná v Ústí hodně lidí a že potřebuje někoho, kdo se postará o to, aby lidi přišli do klubu a byl pořádný mejdan. Tak jsem se díky Džejkobovi naučil dělat promo a začali jsme v Ústí dělat mejdany pod taktovkou 4events. Byla to hustá doba, hlavně v té době ještě lidi chodili do klubů a v Ústí bylo docela živo, s mým kámošem Hanym, který mi pomáhal,  jsme v té době dokázali udělat třeba 40 000 pozvánek, kdy to ještě na Facebooku nebylo limitovaný, jako je to teď 500 lidma, a hlavně o těch kalbách věděl fakt každý.

Jak šla doba, tak přibylo i pár failů, kdy to vlastně lidi dávali za vinu mně, tak jsem se rozhodl osamostatnit a od té doby už jen pod Julio Production. Ale za to, že dělám párty pro lidi, bych chtěl  poděkovat právě Džejkobovi, že mě do toho dostal a díky němu dělám mejdany. Nikdy předtím by mě ani nenapadlo, že bych mohl v budoucnu dělat párty a možná se tím i jednou živit. Jestli mi vyhovuje tenhle režim? Jak se to vezme. Pro mě je to určitě dost náročné, tak jak pro většina promotérů + jsem do toho strašný stresař, ale zároveň to miluji.

Můj týden? Pracuji v Německu na montáži protipožárních systémů. V pondělí brzo ráno vyjedeme z Ústí nad Labem, kolikrát 500-600 km na stavbu, během přestávek se snažím dělat trošku proma, domlouvat nějaké věci, pak skončím někdy okolo 18:00-20:00, je to různé podle staveb, přijedu na ubytování a po vysprchování a najezení začíná zase promo, úkolování mého skvělého promo teamu a otravování lidí s mýma akcema a takhle je to každý den. V pátek přijíždíme do Čech a když mám akci, tak mám co dělat, aby všechno bylo a aby byli všichni spokojení. Do toho se věnovat partnerce, která to se mnou nemá absolutně vůbec lehké při takovém režimu, jinak bohužel jak už jsem psal, jsem strašný stresař a pořad mám obavy o to, jestli mi na párty vůbec někdo přijde.

Můžeš mi říct, co všechno se v klubu změnilo po rekonstrukci (takové před a po)? Na co se můžou návštěvníci těšit a co mají očekávat? Bude klub něčím specifický?

Klub prošel kompletní rekonstrukcí od základu, kdy se natahalo přes 2,5 km kabelů, udělaly se nové podlahy, nově tam přibyla venkovní krytá kuřárna, která je fakt velká, kompletní design klubu byl změněn, vypadá to jako takové malé Retro, kdy z vrchního VIP patra můžete sledovat co se děje dole. No prostě bomba. Tohle musíte vidět na vlastní oči.

V Teplicích už je poměrně známý klub Unico-Me, nemyslíš si, že to bude pro Komín velká konkurence? Od kdy se už o rekonstrukci Komína mluvilo?

Samozřejmě jsem si toho vědom, ale spíš bych to videl tak, že Komín bude velká konkurence Unica. O Komínu vím už někdy od prosince, kdy se mě Pavel Kravec, který to má na starosti, snažil zlákat do Teplic, ale pořád jsem váhal a nešel jsem z jednoho prostého důvodu a to toho, že Denis Weisz, který je můj kamarád měl na starost hudební produkci právě v Unico-Me, což by nedělalo dobře a brali bychom si lidi. Nyní se věci mají jinak. S Denisem ukončilo Unico spolupráci, nebyl vyplacen, příčemž za mě musím uznat, že tam Denis dělal kvalitní akce, táhl tam i zahraniční jména a dával Unico opět lidem do podvědomí, bohužel vedení se zachovalo opět takto, není to první případ a tímto a to podle mě dost odnese Unico, které jsem do toho incidentu z Lazeňský z minulého roku, kdy jsem také nebyl vyplacen, měl rád. Momentálně jsem připravený v music clubu Komín dělat troufám si říct kvalitní akce a tahat i jednou za čas zahraniční jména i ve spolupráci právě s Denisem a samozřejmě i koncerty známých interpretů. Věřím, že to bude velké.

Jak vidíš svoji budoucnost? Přibývají EDM akce nebo to spíše upadá a je toho u nás už moc? Koukal jsem, že pořádáš Viktora Sheena v Ústí nad Labem, je to pro tebe něco nového?

Jak se to vezme, když na to koukám tady u nás v Ústí a okolí, tak si myslím, že je to pořád na stejné vlně, takže toho není ani moc, ani málo, jen je potřeba pořádně zapracovat na kvalitě těch akcí a pořád se zdokonalovat, jak celkovou produkcí, tak i taháním zajímavých jmen, aby to ty lidi přimělo jít do klubu a zároveň dávat šanci talentovaným nováčkům. Taky velice důležitá věc je, aby si promotéři z okolních měst pomáhali, informovali se o akcích a prostě nějakým způsobem spolupracovali místo házení si klacků pod nohy.

Nene není to pro mě nic nového, dříve jsme v Ústí dělali Ektora, Smacka a Yza. Super koncerty, bylo narváno, ale pak přišel fail, kdy mi přišlo asi 100 lidí na koncert, tak jsem dal od toho asi na 5 let ruce pryč, protože tohle prostě nechceš, aby se ti stalo, když je na události přes  1500 lidí, všichni mi říkají, že jsem blázen, proč se pořád snažím a zkouším to, ať se na to vyprdnu a nebo ať jdu do jiného města, že Ústí nemá budoucnost, tak jako mi to říkali s EDM akcema a vůbec všema akcema, který jsem kdy v minulosti pořádal. Kdybych měl poslouchat každého chytré kecy a hlavně od lidí, kteří do toho nevidí, tak už jsem dávno plešatý a nedělám teď to, co mě baví.

Já to beru tak, že když to v Ústí nebudu dělat já, tak to v Ústí nebude dělat nikdo, protože při zjištění, že je tu sakra těžký dostat lidi do klubu a že to nevydělalo hromadu peněz, tak od toho dají všichni hned ruce pryč. Jinak co se týká Viktora Sheena, tak věřím, že ta akce dopadne na jedničku a Ústí si získá v tomhle ohledu zpátky své jméno, už teď je o událost velký zájem, tak mi nezbývá nic jiného, než se jen těšit!

Co by si vzkázal lidem, kteří se chystají na tvé akce pod štítkem Julio Production?

Co bych vzkázal? Tak hlavně doufám v to, že o nás ješte hodně uslyšíte a že je jedno v jakých prostorách budeme a je jedno v jakém městě! My vám totiž přivezeme tu nejlepší párty široko daleko! Sledujte naše krůčky.