Rozhovor – Robert Vaca | Bílý Kámen

Bocianjr Rozhovory

Už tento týden 29.6. se bude konat v kempu Bílý Kámen u Máchova jezera Unique Open Air Festival v edici NO MATAMAR NO PARTY. Teplý slunečný den, krásný západ slunce, příjemná voda ke schlazení, co víc si přát na letní edici Unique Festivalu, který pořádá známý český promotér z Mladé Boleslavi – Robert Vaca.

Na festivalu se můžete těšit na dvě stage s tím, že na obou stagích se můžete těšit na kvalitní line-up už od odpoledních hodin. Main stagi bude velet nizozemský dj a producent Ricky West, který navštíví Českou republiku už po několikáté a rozhodně je na co se těšit. Spolupracoval například se jmény jako jsou Moksi nebo Gerald Le Funk. Dále na festivalu vystoupí kluci z MATAMAR a WHKRS, SNBM, TIGI, ILLYA, DOM QUARK, LVCAS a další. Na techno stagi se objeví například SUBGATE, LA DELA, WAKEND, KJUBONE a MARTYZ.

Za nás tento festival rozhodně dává smysl a jde vidět, že Robert svou práci dělá na vyšší úrovni, a proto jsme si pro vás přichystali kratší rozhovor, jak o Unique Festivalu, tak i o něm.

Ahoj, Roberte, jsem rád, že jsi přijal pozvání a hned na začátku mi řekni, čemu se věnuješ teď, jak pracovně, tak ve volném čase a plánuješ nějaké nové projekty?

Ahoj, předem bych chtěl poděkovat za pozvání k rozhovoru. Momentálně mám za sebou 1.ročník Hip Hop Festu, který jsem založil s kolegou teprve před půl rokem. Rap je v Čechách velmi oblíbený a baví mě už od dětství, takže jsem rád, že jsem si rozšířil portfolio :). A čemu se věnuji aktuálně? Čeká mě Unique Open Air a hlavně Cube v Pekelných dolech. Jo a ještě pomaháham na Bílem Kameni s programem. Volného času je teď poskrovnu.

Jak dlouho pořádáš Unique Festivaly? Co plánuješ do budoucna?

Unique Festival bude letos již po šesté, Unique Hall Festival čeká 10. edice. Situace kolem “EDM” scény se mi zdá poslední dobou velmi unavená, je těžké lidi nakopnout k takovému nadšení jako před 6-ti lety. Chystám pár zajímavých projektů s Manenem, konkrétně teď v červenci mejdan na Vltavě. Poplujeme 5 hodin a Roman si střihne 5-ti hodinový set. Plavba už je skoro SOLD OUT! 

Za týden pořádáš další edici na Mácháči na Bílém Kameni, jak vnímáš prostředí tohoto klubu? Na události je přihlášených skoro 7 000 lidí, myslíš, že je to právě kvůli místu konání, line-upu a dobrým vzpomínkám na předešlé ročníky nebo z nějakého jiného důvodu?

Bílý Kámen je fenomén, taková česká Ibiza (smích). Jezdí tam už několik generací party people, které láká příjemné prostředí Máchova kraje, dobrá muzika a v neposlední řadě chatky v kempu, ve kterých se leckdy dějí pořádné orgie :). Tyto aspekty asi stojí za tím velkým zájmem! 

Mohl bys mi popsat, jak vypadá propagace takových eventů, jako je Unique?

Držím se standartních věcí jako je reklama na Instagramu, Facebooku, výlep plakátů a také komunikace s návštěvníky. 

Podle čeho se rozhoduješ, jaké DJs dosadíš na line-up? Vymýšlíš si ho kompletně sám nebo si necháváš od někoho poradit a dáš na doporučení? Jak tě napadl například Ricky West na Bílý Kámen?

Asi podle aktuální formy a také dle oblíbenosti. Občas se poradím s Manenem. Rickyho Westa mi doporučili Wavehookers. 

Pořádáš opravdu hodně eventů ročně, ať už techno nebo EDM, vnímáš dlouhodobě nějaký rozdíl/vývin, co se týče publika a EDM v ČR? Jak to jako promotér vidíš za pár let? Kam se to chýlí? Co tebe samotného momentálně baví?

Na tuhle otázku odpovím moc rád. Poslední dobou se mi zdá, že speciálně u EDM se vytrácí podstata komunity party people. Mládež jede ve velkým v extazích a pervitinu, což se projevuje na atmosféře v klubech. Výjimečně vidíš mejdan, kam teenageři směřují vysloveně za muzikou. Teď ale zrovna jeden byl. Moksi v Praze, atmosféra vynikající, kterou vytvořila jejich početná fanouškovská základna. Je to komunita lidí, kterou tu tmelí asi nejvýraznější český dj – MANENE. U techna je to v Čechách mnohem veselejší, lidi začínají jezdit dálky za mejdany na neobvyklých místech, začínají si užívat i odpolední akce. To mě baví!

Máš jako promotér nějakého vysněného DJ, kterého bys chtěl booknout na svou akci? S jakým jménem si zatím asi nejvíce spokojený z hlediska náročnosti bookingu?

Dříve to byla Nina Kravitz a Carl Cox, teď je to Maceo Plex či Boris Brejcha. Na techno scéně jsou požadavky djs mnohem skromnější než ridery EDM rychlokvašek, které chrlí nizozemské vydavatelství, osobně jsem se zatím nesetkal s ničím neobvyklým. 

Na závěr mě zajímá tvoje rada lidem, kteří chodí na EDM eventy. Co bys jim vzkázal?

Podporujte akce a promotéry, co vždy splní, co slíbí a co tu jsou dlouho a víte, že ty akce dělají také srdcem. Na akcích se hezky bavte a buďte rozumní, nepřekonávejte své limity.

UNIQUE HALL FESTIVAL 30.04. ČESKÁ LÍPA

Možná se budu opakovat, ale to vůbec nevadí. Vždy pro mě bylo prioritou vytvářet pro lidi show, zážitek, zkrátka zábavu. Díky vám se podařilo vytvořit kolem Unique Festivalu a Cube neskutečnou komunitu partypeople, soustředěnou do několika středočeských a severočeských měst. Většinu z vás znám a nesmírně si vážím vaši loajality a ochoty cestovat na lokální festival jako Unique Hall je přes půl republiky! Když jsem koukal na tohle aftermovie a viděl tolik úsměvů a spokojených tváří řekl jsem si, že tu ještě nejaký ten pátek na té scéně budu. Neskutečně se těším na tuto sobotu, kdy se obě komunity spojí a společně zapaří na OPEN AIRU na Bílém kameni! Bude to zážitek, těším se na vás!Robert Vaca – pořadatel

Zveřejnil(a) Unique Festival dne Středa 27. června 2018

Odkazy na festival:
FB – https://www.facebook.com/UniqueHouseFestival/?fref=pb&hc_location=profile_browser
UDÁLOST – https://www.facebook.com/events/2089899217701469/?active_tab=about