„Česká republika je můj druhý domov“, říká Sikdope

Javor Rozhovory

Sikdope, polský producent a DJ, který se na scéně prezentuje hlavně velmi tvrdou hudbou a má na kontě již několik výborných tracků, nám odpověděl na pár otázek.

Ahoj, děkuji, že spolu můžeme udělat tenhle rozhovor.
Ahoj, já děkuji a zdravím všechny moje fanoušky v Česku.

První otázka, poslední tvoje návštěva v Česku byla na Air festivalu, jaký byl?
Líbilo se mi to. Český dav je vždycky úžasný. Lidé si to užívali, bylo to šílený, oni znali každý můj song. Česká republika je můj druhý domov.

Tvůj set na Air festivalu byl velmi tvrdý, posloucháš tvrdou hudbu i normálně?
Tak tohle je velmi dobrá a vtipná otázka, protože jinde než v mém studiu neposlouchám EDM, ale poslouchám Metal, Hip-hop a jiné tvrdé s*ačky. Jsem unavený EDM z toho jak tvořím hudbu. V mém volném čase poslouchám opravdu Metal a jinou tvrdou hudbu, EDM vůbec.

Máš nějaké kolaborace se známými umělci, která je nejlepší?
Mám rád svoji kolaboraci s Tiestem, která vyšla nedávno. Hodně se mi líbí můj collab s Marshmello, který půjde ven velmi brzy a určitě je na co se těšit.

Který z tvých songů máš nejraději?
Aktuálně mám nejraději jeden, který není vydaný. Ten se jmenuje SOS a měl by vyjít příští měsíc na Spinnin. Jste první, komu to říkám, nikdy jsem to nezveřejnil, takže SOS nová Sikdope hudba na Spinnin příští měsíc, to je moje zatím nejoblíbenější skladba.

Takže je to zatím ID?
Ano, je to ID. Na Air festivalu jsem s tím otevíral svůj set.

Jak hodnotíš polskou taneční scénu?
Je to dobré, scéna roste, je to trochu jiný trh, jiná scéna, ale roste a mně se to líbí.

Co česká scéna? Je lepší?
Je to podobné, máte zde pár dobrých festivalů, v minulosti jsem hrál na velmi dobrých festivalech v Praze. Miluji Česko, miluji Polsko. Obě země mají dobrou taneční scénu a stále se vyvíjí, myslím, že příští rok to bude lepší.

Jak hodnotíš Banda Festival, na kterém jsi také letos hrál?
Banda Festival mně velice překvapil, protože někdo mi říkal, že lidé tam budou čekat spíše House, ale já tam zahrál velice tvrdě a bylo to šílený.

Tak jo, to je všechno, mockrát děkuji.
Oh s*it, to bylo dobré, taky mockrát díky.