Report: ATB v DupleXu

Siberia Reporty

Dne 20.dubna 2019 zavítala do pražského klubu Duplex hvězda trancové scény André Tanneberger alias ATB. A protože ATB nenavštěvuje Českou Republiku až tak často (a přitom to má od našich německých sousedů kousek) stalo se, že vstupenky byly na akci v předprodeji vyprodány.

Znatelně to mohli fanoušci pocítit už při vstupu do klubu, neboť pár chvil před vystoupením ATBho se udělala na „Václaváku“ před klubem slušná fronta. Kdo neměl ještě koupený lístek, tak si počkal.

I přesto, že Duplex hlásil „full house“, až tak strašné to nebylo. Kdo chtěl, lehce se „procpal“, kam potřeboval. Většina skalních fanoušků zaujala pozice přímo před stage a čekala na svého boha.

Těsně před Andrého vystoupením do jedné hodiny ranní jsme se mohli zahřát při hudbě DJe ProggyBoy. Když jedna hodina odbyla, německá modla za pult nastoupila. Skvělý to pocit, ho zase po dlouhé době vidět live. I přesto, že už dávno éra jeho dokonalých pecek jako Marrakesh nebo Ecstasy skončila, zazněly tyto tracky alespoň v remixech. Hlas Emmy Hewitt při tracku Be your sound v remixu Ilana Bluestone také udělal své. Vzduchem létaly konfety a na parketě se prožívala epická chvíle. Bylo vidět, že i André si to užívá. Dalším emotion momentem bylo těch pár minut, kdy celý klub zpíval:“ Take… me home…… a track No one on Earth od Above & Beyond tak nabíral na obrátkách.

Velkého nadšení fanoušků se ATB dočkal při tracku When It Ends It Starts Again, který patřil mezi ty poslední a ATB se tak s party people přibližně v půl třetí loučil. Než úplně odešel, sklidil obrovský potlesk a dole pod stage ještě proběhlo pár autogramů a selfíček a byl fuč.

Byl to skvělý mejdan, rozhodně většina fanoušků odcházela spokojených, ATB nezklamal i přesto, že už dávno nehraje tak, jak skládal dříve.