Svět festivalů: Defqon 1

Sedrick Festivaly

Byl jsem požádán, abych se tento týden chopil tradičního seriálu s názvem Svět festivalů. V prosbě zároveň stálo, abych zavítal do trochu jiných vod, než obvykle, proto se dnes podíváme na svátek všech harder styles fanoušků – na Defqon 1.

O co jde?
Defqon 1 vznikl v Holandsku pod záštitou oblíbeného Q-dance již v roce 2003 a ihned se z něho stal fenomén. Není to totiž jen tak ledajaký festival elektronické taneční hudby. Na D1 totiž naleznete především hardstyle, doplněn dalšími tvrdšími styly, jako hardcore, frencore, hard trance, hard techno a další.

Lokace festivalu
Pokud se budeme bavit jen o původním festivalu, pak najdete Defqon 1 v rekreační oblasti Biddinghuizen v Holandsku. Pro nás, Čechy, je samozřejmě nejlepší varianta letecká doprava, případně skočit do autobusu, třeba s dalšími fanoušky tohoto festivalu, protože se každý rok konají společné zájezdy.

Na místě se ovšem připravte na spoustu nachozených kilometrů. Ať již mezi stages, nebo cestou z kempu. Celá lokalita není moc přístupná hromadné dopravě. Pokud tedy nejste na místě vlastním autem, berte s sebou krokoměr. Bude se hodit.

Line up
V tomto případě se zaměřím především na hardstyle interprety, čímž se omlouvám fanouškům všech ostatních stylů na tomto festivalu, ale těm už tolik neholduji.

Na koho se tedy letos můžete těšit? Defqon 1 trvá tři dny a každý den jsou tu jinak pojmenované stage. Páteční program otevírá Blue Stage (Bass Modulators, Brennan Heart, D-Block & S-Te-Fan) a Black Stage ( Angerfist, AniMe). Sobota bude patřit stageím s názvem Red (Coone, Headhunterz, Noisecontrollers), Blue (D-Attack), Black ( N-Vitral), U.V. (The Propher, Da Tweekaz), Magenta, Indigo, Yellow, Gold, Silver, Purple a Blue. Neděli si pak berou na starosti Red, Blue, Black a další stages, to vše uzavřeno luxusní Closing ceremony.

Vypisovat všechny oblíbené DJs, by bylo na celý den. Proto se podívejte na oficiální stránky festivalu, kde máte každý den a každou stage přehledně rozepsané.

Zajímavosti
Letošní Defqon 1 proběhne ve dnech od pátku 28. června do neděle 30. června. Těšit se opět můžeme na livestream, takže pokud se do Holandu přeci jen nevydáte, máte i tuto možnost.

Každý ročník se může pyšnit vlastní hymnou. Po té loňské od Headyho a Wildyho aka Project 1, která byla kritizována svou „jemností“ a tuctovým dojmem, se o tu letošní postarala hned tři jména a jde o výrazně tvrdší anthem. Však posuďte sami.