Svět festivalů: Transmission Prague

Javor Festivaly

Čistě trancový festival s českými kořeny, který vyprodává arény po celém světě? Ano, Transmission je jednodenní festival, který se v Praze koná již od roku 2006. Domovem této akce se po prvních třech edicích v T-Mobile aréně stala O2 aréna, dříve pod označením Sazka aréna. Transmission však od roku 2014 již není jen tuzemskou záležitostí a představuje se po celém světě. Pojďme si ale představit naší pražskou událost.

Zdroj: Transmission

Lokace festivalu
Jak jsem již zmínil, festival se odehrává v O2 aréně, ta se nachází v pražské Libni, hned vedle nákupního střediska Harfa. Do Libně se pak dostanete nejsnáze vlakem nebo metrem.

Stage

Zdroj: Transmission

Transmission se od jiných trancových festivalů velice odlišuje a tím, čím se odlišuje je právě stage. Ta je vždy zdobena podle aktuálního tématu edice. Například v roce 2017, kdy edice nesla název Spirit of the warrior, stage byla ve tvaru zápasnického pásu, jaký známe třeba z boxu.

Nejen tvar ale dělá tuto stage výjimečnou. To světelná technologie je tím, co fanoušci tolik milují. Kombinace laserů, světel, plamenů a led obrazovek s dokonalou projekcí je prostě úchvatná. Za tuto podívanou vděčíme každoročně týmu Vission Impossible.

Výborné světlo ale doplňuje ještě lepší zvuk a ten si na starost berou ti nejlepší umělci.

Line up
Pro letošní edici festivalu nebyl lineup ještě zveřejněn, ale to vůbec nevadí, protože víme, že můžeme očekávat Markuse Schulze. Ten je rezidentem festivalu a pravidelně skládá také hymnu pro každou edici.

Víme také, že se nám nejspíše nepředstaví ani Above & Beyond, kteří mají den před Transmission v O2 aréně svojí 350 group therapy. Ta je již nějakou dobu vyprodaná.

V minulých letech mnoho návštěvníků poukazovalo na nedostatečný prostor na taneční ploše, a tak pořadatelé snížili kapacitu festivalu. Pospěšte si proto také s nákupem lístků, ty se totiž také blíží vyprodání.

Za sebe můžu říct, že kdo nezažil Transmission, ten neví, jak vypadá ráj. A vím, že nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem poprvé vešel na taneční plochu.